Jesteś tutaj
Strona główna > Moda i uroda

Jak unikać błędów przy zakupie butów?

jak kupować buty - błędy

Buty kupujemy regularnie i często z myślą nie tylko o konkretnych okazjach, ale również i określonym sezonie. W takich przypadkach nie zawsze jednak kierujemy się rozsądkiem oraz odpowiednim doborem obuwia, często decydując się na buty, które w efekcie są za ciasne, niewygodne albo po prostu mało noszone, bo nie pasujące praktycznie do niczego. Jak unikać błędów przy zakupie butów na każdą okazję?

Źle dobrane, niewygodne buty to nie tylko chwilowo odczuwany dyskomfort. To również źle spożytkowane pieniądze, które można było przeznaczyć na coś innego, a także możliwość zrobienia sobie realnej, fizycznej krzywdy. Unikanie błędów przy zakupie butów jest więc niezwykle istotne, zwłaszcza jeśli kupujemy je np. dla dzieci.

Zły rozmiar

To jest chyba jeden z najczęściej powtarzanych błędów, które zazwyczaj skutkują nie tylko brakiem wygody przy chodzeniu, ale również wręcz problemami z poruszaniem się. Niewygodne, ale nadal noszone buty będą powodowały wady postawy i stawianie takich kroków, które będą najwygodniejsze podczas chodzenia, aby but albo nie uciskał, albo nie spadał. Takie błędy przy zakupie butów da się łatwo usunąć, jeśli obuwie zmierzymy. Ważne jest, aby mierzyć je zawsze na tak samo ubraną stopę, na jaką będziemy je nosić – np. na cienkie rajstopy w przypadku szpilek, grubą skarpetę w przypadku butów trekkingowych. W przypadku dzieci dobrze jest dotknąć buta i sprawdzić, gdzie znajduje się dziecięcy palec – to powie nam, czy but nie jest za duży albo za mały.

Kiepska jakość

Błędy przy zakupie butów często związane są również z nieznajomością dobrej jakości obuwia. Zawsze, zanim zdecydujemy się na określone obuwie, dobrze jest je dokładnie obejrzeć – czy jest szyte, czy klejone; czy podeszwa nigdzie się nie odkleja; czy zapiętki są miękkie i komfortowe; czy wkładkę można wyjąć. To wszystko pozwoli na ocenę butów pod względem ich jakości. Jeśli wybieramy buty skórzane, to warto sprawdzić szwy oraz sposób wykończenia skóry – czy nie stanie się tak, że szybko trzeba będzie ja naprawiać. Przy obcasach należy sprawdzić, czy posiadają wymienne fleki.

Niedopasowanie do ubioru

Na pewno każdego kusił kiedyś zakup butów, które do niczego nie pasowały. Takie błędy przy zakupie butów zdarzają się każdemu, bo często zdajemy się kierować gustem, a nie realnymi potrzebami. Z tego powodu dobrze jest jeszcze przed wyjściem do sklepu określić, jakich butów będziemy potrzebować i jakie są nam niezbędne.

Chcesz poznać więcej błędów, które popełniamy, kupując buty? Sprawdź na http://www.butyraj.pl/5-bledow-ktore-najczesciej-popelnia-kobieta-kupujac-buty-news-pol-1453710742.html

Dodaj komentarz

Top