Jesteś tutaj
Strona główna > Moda i uroda

Jak optycznie powiększyć oczy?

Umiejętność powiększenia oczu za pomocą makijażu jest bardzo przydatnym trickiem, za pomocą którego każda kobieta będzie mogła poszczycić się uwodzicielskim i powłóczystym spojrzeniem. Z pozoru mogłoby się wydawać, że powiększający makijaż oczu jest skomplikowany – nic jednak bardziej mylnego! Wystarczy kilka odpowiednich kosmetyków i zasad, aby osiągnąć efekt zniewalająco dużych oczu.

Oczy będą wyglądać na większe, gdy… będą wypoczęte! Po nieprzespanej nocy, w okolicach oczu pojawia się opuchlizna, która zdecydowanie sprawi, że nasze oczy wyglądają na mniejsze. Aby zniwelować ten efekt, należy zastosować zimne okłady bądź dostępne w drogeriach płatki żelowe. Dopiero po zniwelowaniu opuchlizny możemy przystąpić do makijażu powiększającego. Oto wskazówki jak go wykonać.

Podkreśl brwi

Należy pamiętać, że brwi powinny być częścią makijażu oka i nie można ich pomijać. Oko na pewno wyda się większe, kiedy brwi będą lekko uniesione do góry. Zanim zabierzesz się do makijażu brwi, pierwszym krokiem powinna być ich regulacja. Usuń zbędne włoski i postaraj się uformować z włosków jedną linię, zachowują umiar – aktualne trendy promują naturalne, grube brwi. Na rynku dostępne są zarówno kredki jak i cienie do brwi, za pomocą których bez problemu nadasz brwią ładny i wyrazisty kształt. Pamiętaj jednak, że w makijażu brwi nie można przesadzić, gdyż łatwo jest uzyskać przesadzony, wręcz karykaturalny efekt. Delikatnie wypełnił brwi za pomocą kosmetyku, a następnie przeczesz włosy szczoteczkę kierując je do góry. Pamiętaj, aby kolor nie był zbyt ciemny, dobierz do odpowiednio do twojego koloru włosów.

Wycieniuj powieki

W celu optycznego powiększenia oka, dobrze sprawdzi się zabawa kolorem. Potrzebne Ci będą dwa odcienie cienia do powiek, dzięki którym możesz zastosować efekt światła i cienia. Jak to zrobić? Na środek górnej powieki nałóż jaśniejszy cień, najlepiej błyszczący, a następnie w wewnętrznym i zewnętrznym kąciku oka oraz w miejscu załamania powieki zaaplikuj ciemniejszy odcień. Makijaż rozświetlający dodaje blasku i odbija światło przez co oczy wyglądają na większe. Dzięki temu prostemu trickowi oko wyda się większe, niż jest w rzeczywistości.

Wytuszuj rzęsy

Nic tak nie dodaje objętości oczom jak dobrze wytuszowane, podkręcone i wydłużone rzęsy. Najistotniejszą kwestią jest dobry tusz do rzęs oraz zalotka, która umiejętnie użyta mocno podkręci rzęsy i stworzy efekt otwartego oka. Najpierw zaciśnij zalotkę na rzęsach przy samej linii oka i przytrzymaj przez kilka sekund, a następnie powtórz czynność w połowie długości rzęs. Jeśli chodzi o ich maksymalne wydłużenie przyda się tusz do rzęs Maybelline. Ma bardzo funkcjonalną szczoteczkę, za pomocą której uda Ci się dotrzeć nawet do najmniejszych włosków, tak więc przyda się posiadaczkom nie tylko długich rzęs. Aplikuj tusz dynamicznymi ruchami, wyciągając rzęsy ku górze, w ten sposób uda Ci się otrzymać efekt rozłożystego wachlarza rzęs. Dla wzmocnienia efektu odczekaj aż pierwsza warstwa wyschnie i tym samym sposobem nałóż drugą.

Narysuj kreski

Aby dopełnić makijaż powiększający oka, niezbędne będą kreski. Pierwszą z nich powinna być linia na górnej powiece namalowana eyelinerem. W tym celu wykorzystaj czarny kolor kosmetyku i poprowadź linię tuż przy linii rzęs, kończąc ją delikatnym uniesieniem. Natomiast tuż przy dolnej linii rzęs wykonaj kreskę w zupełnie odwrotnym kolorze. Kolor biały na wewnętrznej części rozświetli spojrzenie i optycznie powiększy oko. Pamiętaj jednak, aby ta linia była subtelna i nie rzucała się w oczy.

hair

Dodaj komentarz

Top