Jesteś tutaj
Strona główna > Moda i uroda

Jak dobrać garnitur do sylwetki Pana Młodego?

Przy wyborze garnituru na ślub znaczenie będzie miała nie tylko zasobność portfela Pana Młodego oraz jego indywidualne upodobania względem tego typu stroju. W tym przypadku dużą rolę powinno odgrywać również jak najlepsze dopasowanie samego garnituru do sylwetki, w tym dobór właściwego kroju i koloru garnituru. Oczywiście najważniejszy jest dobór właściwego rozmiaru. Jednym słowem chodzi o to, a by garnitur ślubny jak najlepiej leżał na Panu Młodym, nie krępował jego ruchów i zapewniał mu maksymalny komfort podczas tak ważnej uroczystości.

Dla wysokiego i szczupłego Pana Młodego najbardziej odpowiednie będą garnitury ślubne w nieco jaśniejszych kolorach, mogą to być granaty lub nawet brązy. W tym przypadku odradzamy wybór koloru czarnego, który wizualnie jeszcze bardziej odchudzi i tak już szczupłą i smukłą sylwetkę Pana Młodego. Przy tego typu urodzie dobrze sprawdzą się garnitury z nieco dłuższą marynarką o nieco poszerzonych ramionach i gładkiej, jednolitej fakturze materiału. Niewskazany jest natomiast wybór garniturów prążkowanych, które wyszczuplają.

Garnitury ślubne dla niezbyt wysokiego i szczupłego Pana Młodego najlepszą opcją będą stosunkowo jasne garnitury z marynarką zapinaną dwurzędowo. Dobrze również, gdy tego typu marynarka posiada stosunkowo niskie zapięcie, co w wizualny sposób powiększa sylwetkę Pana Młodego. W przypadku tego typu sylwetki szczególnie duże znaczenie ma wybór garnituru dobrze dopasowanego, a przez to zwykle pojawia się konieczność skorzystania z usług krawca.

Największy wybór garniturów ślubnych mają panowie o średnim wzroście i klasycznej sylwetce. W tym przypadku wybór jest w zasadzie nieograniczony. Więcej problemów z dobraniem właściwego garnituru mają wysportowani i stosunkowo wysocy mężczyźni o szerokich ramionach. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się garnitury w ciemnych kolorach, czarne lub ciemno granatowe, które wyszczuplą postać mężczyzny. Przy takiej sylwetce lepiej unikać marynarek dwurzędowych, które w jeszcze większym stopniu powiększą i tak już znacznie rozbudowany tors Pana Młodego.

Ostatnia grupa to mężczyźni stosunkowo niscy i tędzy. Garnitury ślubne dla tej grupy odbiorców najlepiej sprawdzi się dobrze dopasowana, jednorzędowa, stosunkowo krótka marynarka. Garnitury dla mężczyzn o takiej sylwetce powinny być wykonane z materiałów stosunkowo ciemnych, najlepiej by były w kolorze czarnym.

Jak widać dobór właściwego rodzaju garnituru ślubnego nie jest zadaniem prostym. Przy zakupach warto skorzystać zatem z rady kogoś zaufanego lub z wprawnego oka doświadczonego sprzedawcy, który będzie potrafił określić, jaki rodzaj garnituru będzie pasował do konkretnego typu sylwetki. Zespół sklepu Modini.pl z pewnością wskaże Ci odpowiedni wybór – http://www.modini.pl/54-garnitury-slubne.

Dodaj komentarz

Top