Jesteś tutaj
Strona główna > Gadżety

iPhone 6SE – czy warto go mieć?

Całkiem niedawno Apple wypuściło na rynek swój najnowszy model iPhone’a. Oznaczony symbolem SE (nazywany również 6 SE) telefon stosunkowo szybko skradł serca fanów technologicznych gadżetów. Nie brak jednak takich osób, które nadal zastanawiają się, czy urządzenie to warte jest w ogóle uwagi. Wiele klientów traktuje bowiem zaprezentowany w marcu model iPhone’a jako przedsmak tego, co amerykański koncern zaproponuje przy swoim smartfonie z serii 7. Czy zatem warto mieć iPhone’a SE? Poniżej udowadniamy, że tak! 

Najświeższy iPhone to faktyczne urządzenie mało innowacyjne – w porównaniu do premier starszych telefonów Apple’a, ten ostatni na pewno zaliczył najmniej spektakularne wejście na rynek. Nie zmienia to jednak faktu, że iPhone SE to wciąż kawał kapitalnego sprzętu, w który zdecydowanie warto zainwestować. Dlaczego? Oto największe atuty tego modelu!

Po pierwsze: cena

Nie jest żadną tajemnicą, że produkty od Apple’a nie należą do najtańszych. Cena wypuszczonego w tym roku do sprzedaży iPhone’a SE jest jednak niższa od bezpośredniego poprzednika modelu – iPhone’a 6 S Plus – i wynosi nieco ponad 2000 złotych. To o około 500 złotych mniej niż w przypadku telefonu z linii 6! Co najważniejsze, tańszy iPhone SE wcale nie jest gorszy od starszych modeli! Za mniejsze pieniądze klient wciąż może kupić smartfon z najwyższej półki, pełen najnowocześniejszych rozwiązań technicznych.

Po drugie: rozmiar

Mimo że iPhone 6 jest niezwykle chwalony za swoją specyfikację oraz design, nie brakowało głosów mówiących o tym, że telefon ten jest nieco za duży. Model SE został więc nieco „ukrócony” i mocno przybliżył się do iPhone’a 5, który idealnie leżał w dłoni i mógł być obsługiwany wygodnie jednym palcem. Najnowszy telefon od Apple’a jest zatem doskonałym rozwiązaniem dla kogoś, kto nie lubi mieć w kieszeni „małej cegiełki”.

Po trzecie: aparat

iPhone SE ma aparat niemal identyczny jak ten, który mogliśmy zaobserwować w modelu linii 6. Dwunastopikselowa matryca z obiektywem światła f/2.2 pozwala robić doskonałej jakości fotografie oraz kręcić filmy nawet w jakości 4K. Na tę chwilę to jedna z najlepszych opcji dostępnych na rynku telefonów komórkowych.

Po czwarte: design

Niby mało zaskakujący i innowacyjny, ale ma w sobie to coś, co przykuwa uwagę. Design iPhone’a SE łudząco przypomina ten z legendarnej już linii 5. Producenci doszli do wniosku, że nie ma sensu szukać na siłę nowoczesnego wyglądu i postanowili postawić na sprawdzony koncept, który idealnie wpasował się swego czasu w oczekiwania konsumentów. Mimo upływu kilku lat, iPhone w takiej postaci wciąż prezentuje się jako najładniejszy telefon na rynku. Wykonany jest oczywiście z najlepszych możliwych tworzyw.

Więcej o designie i powodach, dla których warto mieć najnowszego iPhone’a przeczytasz na blogu o akcesoriach do iPhone sklepu iThings.

Po piąte: specyfikacja techniczna

Specyfikacja techniczna nie rzuci na kolana tych najbardziej wymagających gadżeciarzy, ale z drugiej strony, naprawdę nie ma się do czego przyczepić – 2 GB pamięci RAM z intuicyjnym i doskonale skrojonym systemem operacyjnym, 16 lub 64 GB pamięci wewnętrznej, świetny procesor Apple A9 i wiele innych. Ten telefon jest po prostu wart swojej ceny.

Dodaj komentarz

Top