Jesteś tutaj
Strona główna > Biznes

Incentive travel – o jakiej podróży marzy Twój pracownik?

Turystyka motywacyjna (z angielskiego incentive travel) to swoista nowość wśród sposobów nagradzania pracowników za trudy włożone w wykonanie danej pracy. Nie można jednak nie zauważyć, że ten typ motywacji bardzo prężnie rozwinął się na przestrzeni ostatnich lat. Wiedzą o tym doskonale sami pracownicy, których wcale nie zadowoli wycieczka nad polskie morze. Zobacz o jakiej podróży marzą osoby zatrudnione w Twojej firmie. Pokazujemy kilka najbardziej pożądanych kierunków.

Incentive travel to wyjątkowy sposób motywacji pracowników, poprzez zapewnienie im niezapomnianej podróży. Taki system doskonale sprawdza się jako nagroda dla pracowników, gdy ci swoją pracą przyczynili się do osiągnięcia przez firmę czegoś wyjątkowego. Turystyka motywacyjna to również skuteczna zachęta do dalszej wzmożonej i ciężkiej pracy. Jeśli masz zamiar nagrodzić w ten sposób swoich pracowników, zapomnij o taniej wycieczce nad Bałtyk lub w Tatry. Oto najbardziej pożądanie kierunki wyjazdów turystyki motywacyjnej. Więcej propozycji znajdziesz w realizacjach Bissole Business Travel.

  1. Japonia

Japonia to państwo od lat kuszące swoją egzotyką oraz innowacyjnością. Dla wielu Polaków stanowi przykład miejsca niezwykle nowoczesnego i będącego jedyną w swoim rodzaju ciekawostką. Nic zatem dziwnego, że kraj ten chętnie odwiedziliby pracownicy polskich firm. Japonia nie jest zresztą jedynym azjatyckim państwem, będącym pożądanych celem  incentive travel. Spore wzięcie mają także Chiny, Singapur, Tajlandia, Filipiny oraz Korea Południowa.

  1. Stany Zjednoczone

Podobnie jak Japonia, Stany Zjednoczone kojarzą się z innowacyjnością i nowoczesnością. Oprócz tego za ocean przyciąga pracowników mit wielkiego państwa, które od lat kojarzy się z dobrobytem. Kto zresztą nie chciałby odbyć podróży finansowanej przez pracodawcę do miejsca, które większość z nas może zobaczyć tylko w telewizji? Stany Zjednoczone oferują turystom naprawdę wiele możliwości. Taka wycieczka w ramach nagrody za trudy pracy na pewno ucieszy Twoich pracowników.

  1. Ciepłe kraje

Incentive travel spędzony na słonecznej plaży? Brzmi jak bajka. Nic zatem dziwnego, że wielu pracowników właśnie takim wyjazdem chciałoby zostać nagrodzonych w ramach specjalnej premii. Jakie kraje przyciągają szczególnie? Maroko, Tunezja, Grecja, a także Wyspy Kanaryjskie, Cypr oraz Malta.

  1. Skandynawia

Nie każdy marzy jednak o tym, by w ramach podróży motywacyjnej wylegiwać się na plaży. Są również tacy, którzy chętniej wybraliby się w nieco chłodniejsze klimaty. Kraje skandynawskie każdego roku zyskują w naszym kraju coraz więcej sympatyków. Nie zdziw się zatem, gdy okaże się, że to właśnie na północ Europy chcieliby się wybrać niektórzy pracownicy w Twojej firmie.

  1. Ameryka Południowa

Kierunek również dla miłośników słońca, ale również miłośników poznawania obcych kultur. Brazylia, Argentyna, Boliwia, Paragwaj lub Chile to miejsca, w które bardzo chętnie wybiorą się pracujący w Twojej firmie obieżyświaty. Wycieczka w ramach incentive travel do jednego z tych skąpanych słońcem krajów, z pewnością skutecznie zmotywuje Twoich podwładnych do efektywnej pracy.

Dodaj komentarz

Top