Jesteś tutaj
Strona główna > Lifestyle

Idealne buty damskie dla miłośniczek tańca

Kupno butów damskich, które nadawałyby się do intensywnego tańca można potraktować jako pewną inwestycję. Jest to nie lada wyzwanie dla każdej kobiety, która naprawdę kocha taneczne imprezy. Przy odpowiednim ich wyborze (który do łatwych nie należy) powinny jednak posłużyć nawet przez lata. Oczywiście okres ich dobrej używalności wydłużyć może odpowiednie o nie dbanie.

Fleki i obcasy – najbardziej narażone na uszkodzenia

Szczególnie podatnymi na uszkodzeniami elementami obuwia damskiego są obcasy. Często zdarza się, że podczas intensywnych, tanecznych szaleństw zdarza się zgubić flek. Warto więc zawczasu zaopatrzyć się w zapas, który można zabierać ze sobą – nie zajmuje on zbyt wiele miejsca i zmieści się nawet w bardzo niewielkiej torebce. Inną sprawą jest niszczenie obcasów przez powstawanie na nich rys. Temu zapobiec może założenie na nich specjalnych przezroczystych nakładek ochronnych, które tworzone są właśnie z przeznaczeniem na buty damskie. Są one węższe niż obcas, dlatego przed ich założeniem należy na chwilę umieścić je we wrzątku, dzięki czemu staną się bardziej elastyczne, po czym z łatwością powinny dać się założyć na obcas i idealnie do niego dopasować.

buty damskieWygodne, wygodniejsze, najwygodniejsze

Wygoda podczas tańca jest rzeczą podstawową. Nawet w przypadku najlepiej dopasowanych butów, długotrwały taniec na wysokim obcasie może spowodować zmęczenie stóp lub utratę początkowej przyczepności. Zapobiegną temu wkładki do obuwia, zakładane pod przednią lub tylną część stopy, które powodują lepsze dopasowanie oraz profilaktykę odcisków i odgnieceń. Wkładki takie warto stosować z resztą nie tylko butów tanecznych, ale i każdych na wysokim obcasie lub wąskich.

Odpowiednia pielęgnacja i przechowywanie

Aby buty damskie cały czas prezentowały się tak samo atrakcyjnie, jak na początku, warto pielęgnować je zgodnie z materiałem z jakiego jest ono wykonane. Butom z satyny wystarczy miękka szmatka z niewielką ilością wody, w przypadku butów skórzanych warto zadbać już o lepszą pastę pielęgnacyjną przeznaczoną specjalnie dla tego rodzaju materiału. Dodatkowo zaopatrzyć można się w szczotki do czyszczenia spodów oraz zapachowe odświeżacze do obuwia. Odpowiednio przechowywane buty damskie mogą mieć dłuższy okres przydatności i świetności. Warto więc zachować kartonowe opakowanie, w którym zostały kupione, albo zaopatrzyć się w specjalną materiałową torbę do przechowywania takiego obuwia, dzięki czemu unikniemy powstania zagnieceń i odkształceń. Równie ważna jest odpowiednia ilość miejsca w szafce na buty.

Dodaj komentarz

Top