Jesteś tutaj
Strona główna > Moda i uroda

Golenie brzytwą – porady

Brzytwa wyparta przez żyletki i maszynki elektryczne powraca. To za jej pomocą ścina się u mężczyzn włosy w najbardziej klasyczny sposób. Ale właściwie jak powinno przebiegać golenie brzytwą?!

Brzytwa powraca

Brzytwa przez stulecia służyła do golenia włosów. W dwudziestym stuleciu została wyparta najpierw przez żyletki, a następnie przez maszynki elektryczne. Narzędzia te okazały się o wiele wygodniejsze w użyciu. Brzytwa została postrzegana jako niehigieniczna, a przede wszystkim  niebezpieczna. Rzeczywiście, golenie brzytwą wymaga pewnych umiejętności, ale podobno daje lepsze efekty. W dobie stylu lumberseksualnego, w myśl którego mężczyźni powinni posiadać bujne fryzury i bujne brody, brzytwa wraca do łask. Wśród brzytw wielu marek, jedna z najbardziej znanych i lubianych to brzytwa Bluebeards Revenge.

 

Golenie brzytwą – krok po kroku

Golenie brzytwą wymaga precyzji i umiejętności, ale również czasu. Niektórzy nie golą się brzytwą wcale, niektórzy golą się tylko nią, a niektórzy golą się brzytwą raz na jakiś czas. Niezależnie od tego czy goli się siebie, czy kogoś innego, należy pamiętać o podstawowych krokach przy goleniu za pomocą brzytwy. Oto kilka cennych wskazówek na temat tego jak golić brzytwą:

  1. Przed goleniem warto nałożyć na twarz gorący ręcznik lub przemyć ją gorącą wodą. Nie zaszkodzi również nałożyć kilka kropel olejku do brody.
  2. Do golenia należy użyć kosmetyków wytwarzających gęstą pianę o silnych właściwościach zmiękczających, na przykład kremu do golenia lub mydła do golenia, ale nie pianki do golenia. Do wytwarzania i rozprowadzania piany służy pędzel, najlepiej wykonany z włosia dzika.
  3. Przy goleniu należy trzymać brzytwę pod kątem nachylenia 30 stopni goląc z włosem lub pod kątem nachylenia 15 stopni goląc pod włos. Osoby początkujące w goleniu brzytwą powinny golić tylko z włosem, a dopiero gdy nabiorą umiejętności próbować golić też pod włos.
  4. Goląc brzytwą trzeba napinać skórę zarówno od zewnątrz, jak też od wewnątrz. Napinanie skóry przy goleniu brzytwą zmniejsza ryzyko zacięć.
  5. Po goleniu warto użyć na twarz kremu nawilżającego lub balsamu nawilżającego. Brzytwę natomiast powinno się wyczyścić i wysuszyć.

 

Dbanie o brzytwę

Brzytwa to dość trwałe narzędzie do podcinania włosów. Może służyć długie lata, o ile odpowiednio się o nią zadba. Po każdym goleniu należy wyczyścić brzytwę, zarówno jej ostrze, jak też uchwyt, po czym je wytrzeć do sucha. Delikatnie naoliwiona brzytwa niech znajdzie się w suchym miejscu i czeka na kolejne golenie.

 

 

Dodaj komentarz

Top