Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Gdzie szukać zwierząt do adopcji?

portal adopcyjny zwierząt

Dziś adopcja zwierząt już nikogo nie dziwi i do pewnego stopnia staje się nawet czymś pożądanym. Z tego powodu coraz więcej osób, poszukując dla siebie zwierzęcia, decyduje się przede wszystkim na prowadzenie poszukiwań na portalu adopcyjnym zwierząt – ale nie jest to jedyne miejsce, w którym można trafić na zwierzęta do adopcji. Sprawdźmy jednak, czy nie najlepsze.

Współcześnie problem bezdomności zwierząt w Polsce jest na tyle duży, że zewsząd otaczają nas ogłoszenia adopcyjne zarówno psów, jak i kotów. Nie znaczy to jednak, że wszędzie poszukiwania są tak samo proste – czasami portal adopcyjny zwierząt z różnych względów może być najwygodniejszy do poszukiwań, a kiedy indziej lepiej sprawdzą się media społecznościowe. Oto krótka charakterystyka kilku miejsc w sieci, w których można znaleźć swojego przyszłego przyjaciela.

Portale lokalne

Na portalach lokalnych zazwyczaj znajdziemy ogłoszenia osób prywatnych bądź organizacji działających na danym terenie. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli chcemy poszukać zwierzęcia z naszego obszaru, po które nie trzeba daleko jechać. Często jednak musimy przepuścić propozycje przez dokładne sito, aby nie naciąć się na oszustów czy nie przygarnąć zwierzęcia w bardzo złej kondycji – dotyczy to zwłaszcza oddawanych na wsiach przez osoby prywatne szczeniąt.

Portal adopcyjny zwierząt

Zazwyczaj portal adopcyjny zwierząt gwarantuje nam możliwość przeglądania ofert najbardziej pełnych. Często ma możliwość wyboru kilku kryteriów, którymi chcemy się kierować przy wyborze nowego domownika, takich jak wiek, wielkość, szczepienia czy sterylizacja. To dobre miejsce do szukania konkretnego zwierzęcia, ale trzeba mieć na uwadze, że portale często mają także ogłoszenia stare.

Media społecznościowe

W przypadku mediów społecznościowych trzeba mieć przede wszystkim sporo szczęścia, aby trafić na odpowiedniego domownika, który będzie dla nas idealny. Nie da się jednak ukryć, że to w mediach społecznościowych informacje o zwierzętach szukających domu ukazują się o wiele szybciej niż na portalach adopcyjnych zwierząt, dlatego trzymanie ręki na pulsie może okazać się dobrą taktyką.

Dodaj komentarz

Top