Jesteś tutaj
Strona główna > Moda i uroda

Galanteria skórzana codziennego użytku – czyli jak wybrać portfel męski?

Dopóki do powszechnego obiegu nie wejdzie możliwość elektronicznego płacenia, portfele męskie będą nieodzownym elementem wyposażenia każdego mężczyzny. Bez względu na jego zasobność, powinien charakteryzować się trwałością, praktycznym zastosowaniem oraz eleganckim designem. Wszystkie te elementy najlepiej spełnia galanteria skórzana, która pozwoli na jego długie i bezproblemowe użytkowanie.

portfele męskieWybór odpowiednio dopasowanego do naszych potrzeb i oczekiwań portfela męskiego często stanowi nie lada problem. Zwykle jest tak, że przy jego kupnie kierujemy się wyłącznie aspektami wizualno-estetycznymi, całkowicie zapominając, że choć są to ważne kryteria wyboru, jednak nie najważniejsze. Nie bez znaczenia pozostaje kwestia jego wykonania oraz jakość użytego do produkcji materiału. Jeśli nasz wybór padnie na zbyt mały portfel, możemy być pewni, że nie pomieścimy w nim wszystkich niezbędnych dokumentów. Z kolei za duży, będzie sprawiał problemy w jego codziennym użytkowaniu, w szczególności u panów, którzy mają zwyczaj noszenia portfela męskiego w kieszeni.

Najlepszymi właściwościami cieszy się galanteria skórzana(np. tutaj: http://www.skorzana.com/pol_m_Portfele-122.html), dlatego jeśli zależy nam na długim użytkowaniu, powinniśmy nastawić się na ten typ materiału. Jeśli chodzi o wielkość oraz kształt, powinien być dostosowany do osobistych potrzeb. Najczęściej jednak wybór pada w kierunku kwadratowych modeli, które bez najmniejszych problemów włożymy w kieszeń marynarki czy też kurtki. Nie bez znaczenia jest również kwestia zamykania naszej galanterii skórzanej. W tym przypadku do wyboru mamy zatrzaski, zamki błyskawiczne czy chwytaki metalowe. Jednak większość portfeli męskich jest po prostu pozbawionych jakiegokolwiek zapinania i posiada jedynie wewnętrzne skrzydełka, które ułatwiają użytkowanie.

Kolejna kwestia dotyczy kolorystyki i zdobień. O ile panie mają szerokie pole do wyboru, modele dla panów dają nam nieco bardziej okrojone możliwości. Nie ma się jednak co dziwić, częściej bowiem spotkalibyśmy kobietę z różową portmonetką niż przedstawiciela płci męskiej. A zatem, jeśli uważamy się za poważnych i eleganckich biznesmenów, nasza galanteria skórzana powinna nawiązywać do reszty stroju. W tym przypadku polecane są czarne, brązowe i szare portfele męskie, pozbawione jakichkolwiek ozdób i dodatków.

W dalszej kolejności warto wziąć pod uwagę jego wnętrze. Jeśli jesteśmy w posiadaniu licznych kart kredytowych, wizytówek, kuponów rabatowych, powinniśmy wybrać portfele męskie o dużej liczbie kieszonek. Zanim jednak dokonamy ostatecznego wyboru w kwestii osobistej galanterii skórzanej, warto ilość przegródek dostosować do osobistych potrzeb, aby później nie narzekać na ich zbyt małą/dużą ilość.

Dodaj komentarz

Top