Jesteś tutaj
Strona główna > Sport

Gainer – skuteczna odżywka dla osób trenujących siłowo

Mianem gainerów nazywamy rodzaj odżywek wykorzystywanych przez sportowców, składających się z dużej zawartości węglowodanów przy znikomej obecności białka. Przez kogo mogą być stosowane?

Gainery na przyrost masy mięśniowej

gaineryWielu osobom wydaje się, że wspomniana odżywka nie znajduje zastosowania podczas ćwiczeń mających za zadanie zwiększyć mięśnie. Nic bardziej mylnego! Okazują się idealną propozycją w sytuacji, gdy stosowanie dostępnych w sprzedaży odżywek białkowych okazuje się niewystarczające. Aby jednak należycie spełniały swoją funkcję, konieczne jest zdobycie podstawowej wiedzy na ich temat. Jedną z nich jest pora przyjmowania gainerów, która wywiera kluczowy wpływ na uzyskanie oczekiwanej skuteczności działania. Ich stosowanie przed treningiem to ogromny zastrzyk energii, który sprawi, że nie tylko efektywność wykonywanych ćwiczeń będzie lepsza, ale również opóźnieniu ulegnie moment odczuwanego zmęczenia.
Można również po treningu…

Są osoby, które przyjmują gainery po skończonym treningu. W takiej sytuacji tkanka mięśniowa otrzymuje sporą dawkę glikogenu, który wywiera dobroczynny wpływ na przyrost masy mięśniowej. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę, że ta węglowodanowa odżywka dla sportowców nie tylko znacząco przyczynia się do rozrostu mięśni, ale również wpływa na wzrost tkanki tłuszczowej, co nie u wszystkich stosujących będzie oczekiwanym rezultatem.

Czy istnieją jakieś działania uboczne?

Gainery przyjmowane zgodnie z własnym zapotrzebowaniem kalorycznym generalnie nie powinny wywoływać skutków niepożądanych. Tylko w niektórych przypadkach można spotkać się z łagodnymi dolegliwościami układu pokarmowego (wzdęcia), w szczególności wtedy, gdy użyta odżywka wykazuje się wysoką zawartością glutenu. U posiadaczy skóry trądzikowej może dojść do zwiększonych wykwitów skórnych, wynikających ze zwiększonej ilości cukrów prostych w diecie. Często popełnianym błędem jest zastępowanie pełnowartościowego posiłku porcją gainera, gdyż jest wyłącznie rodzajem suplementu w proszku, który nie zastąpi węglowodanów i białka naturalnego pochodzenia.

Szeroki wybór odżywek

Rynek obfituje w wiele niezliczonych propozycji tegoż produktu, z czego każde będą miały swoje liczne grono zwolenników, jak i przeciwników. Niemniej jednak należy zauważyć, że gainery to odżywki wykazujące się wysoką skutecznością, która istotnie przyczynia się do wzrostu masy mięśniowej, gdy inne wykorzystywane środki nie okazują się wystarczająco zadowalające.

Dodaj komentarz

Top