Jesteś tutaj
Strona główna > Gadżety

Gadżety dla motocyklisty

Zapaleni kierowcy lubią różnego rodzaju gadżety, które poprawiają komfort jazdy, są praktyczne, a czasami sprawiają po prostu frajdę. Szukanie prezentu dla miłośnika motorów jest wyzwaniem, ale od czego są sklepy internetowe, które od razu podpowiedzą, co jest modne i funkcjonalne.

Ogrzewane manetki

Ten gadżet zasugerował nam sklep z częściami motocyklowymi. Manetki podłącza się do źródła prądu (zapalniczki), który następnie je nagrzewa. Manetki dają przyjemne ciepło, przydadzą się szczególnie w chłodne dni. Można je zamontować samodzielnie, dlatego kierowca będzie miał dodatkową frajdę i satysfakcję z własnoręcznie wykonanej pracy.

motor-bike-95859_640

Torba, kufer, tankbag

Dodatkowy pojemnik na drobiazgi, bagaż, części do motocyklów i narzędzia ucieszy wszystkich motocyklistów. Zwiększenie możliwości bagażowych pojazdu bardzo podnosi komfort użytkowania motoru. O ile odczepiany pojemnik, czy tankbag można kupić „w ciemno”, tak zakup kufra wymaga już znajomości parametrów maszyny. Kufry są droższe, ale dają więcej możliwości.

Ubrania termoaktywne

W trakcie jazdy można niestety mocno zmarznąć. Rozwiązaniem tego problemu jest bielizna termoaktywna, która jest szyta ze specjalnych materiałów, które zatrzymują ciepło przy skórze. Latem pozwalają skórze oddychać, zaś zimą nie dopuszczają do nadmiernej utraty ciepła (w zależności od wersji).

Nawigacja

Do montażu tego urządzenia będą potrzebne także specjalne części do motocyklów, czyli uchwyty. Czasami są już dołączone w komplecie, w innych modelach trzeba dokupić je osobno. Nawigacja pomoże zawsze trafić do celu, bez błędu.

Zabezpieczenie

Na rynku dostępne są specjalne blokady, które unieruchamiają określone części do motocyklów uniemożliwiając tym samym kradzież pojazdu. Podobną rolę spełni również dobry łańcuch.

Poradniki i książki

Niektóre sklepy sprzedające części do motocyklów prowadzą również dział literatury. Znajdują się w nim zarówno albumy ze zdjęciami, jak i fachowe poradniki, które zawierają min. cenne wskazówki do naprawy maszyny lub ciekawostki związane z motorami.

Dodaj komentarz

Top