Jesteś tutaj
Strona główna > Biznes

Firma w wieku 20 lat – narzędzia młodego przedsiębiorcy

Wielu młodych ludzi nie chce być zdana na łaskę i niełaskę pracodawców, dlatego też decyduje się na założenie własnej działalności. Jednak młodzi ludzie działają zupełnie inaczej niż starzy biznesowi wyjadacze. Chcą mieć wszystko zawsze pod ręką, a przede wszystkim chcą kontrolować sytuację. W tym z pomocą przychodzi im kilka narzędzi, które powinien mieć każdy młody przedsiębiorca.

Telefon z nielimitowanymi rozmowami

W obecnych czasach nikt nie wyobraża sobie życia bez telefonu, a już na pewno nie ma to miejsca w przedsiębiorstwach. Prowadząc nawet mały zakład stolarski trzeba mieć zawsze kontakt z dostawcami i odbiorcami. Większość zamówień składa się właśnie za pomocą telefonu. Klienci również lubią mieć kontakt ze swoim zleceniobiorcą. Dlatego warto zaopatrzyć się w abonament, w którym są nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci. Takie rozwiązanie tylko na początku może wydawać się odrobinę droższe, w dłuższej perspektywie zawsze wychodzi to taniej. Poza tym abonament można wrzucić w koszty prowadzonej działalności, a to zawsze jest kilka złotych co miesiąc do odliczenia. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w pakiet Internetu, w końcu młodzi ludzie są bardzo mobilni, dlatego też ważny jest dla nich dostęp do sieci w każdym miejscu, w którym się znajdują.

Program do faktur dostępny wszędzie

Bezpowrotnie skończyły się czasu, w których faktury były wypisywane ręcznie. Dziś już tylko małe, nierozwijające się przedsiębiorstwa korzystają z takiego rozwiązania. Młodzi ludzie prowadzący działalność sprawnie posługują się obsługą komputera i oczekują szybkich efektów, dlatego też chętnie korzystają z programów do faktur. A mają one wiele zalet. Przede wszystkim takie programy za pomocą kilku kliknięć generują faktury, które automatycznie można wysłać do klienta.

Nie trzeba już drukować, podpisywać i wysyłać pocztą takich dokumentów. Wystarczy, że klient otrzyma je drogą elektroniczną. – podkreślają twórcy programu Fakturownia.pl

Kolejnym plusem jest automatyczne podsumowanie dochodów na podstawie wystawianych faktur, co więcej można również do programu wrzucić swoje faktury kosztowe, wtedy czarno na białym przedsiębiorca otrzyma wyliczenie swoich kosztów, przychodów i całkowitego dochodu. Najważniejsza jest jednak mobilność takiego programu. Fakturę można wystawić wszędzie i o każdej porze, wystarczy mieć pod ręką laptop, telefon albo tablet i dostęp do Internetu. 

Program do notatek i kalendarz

Przedsiębiorca zawsze ma wiele spraw do załatwienia. Nie może zapomnieć o danych zleceniu i nie może pozwolić sobie na obsuwę w terminie, dlatego zawsze powinien mieć przy sobie kalendarz. Najlepszym rozwiązaniem jest mobilny kalendarz, który dostępny jest na każdym urządzeniu. Przede wszystkim takie programy są łatwe w obsłudze, można z nich korzystać wszędzie, a co najważniejsze nie dają o sobie zapomnieć. Każde nieodznaczone, a zaplanowane zadanie będzie długo przypominało o sobie. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które na początku swojej działalności mają problemy z organizacją czasu. Warto również zaopatrzyć się w program do robienia notatek, można w nim zapisać każdy pomysł, a co najważniejsze segregować je w pożądany przez nas sposób. Małe karteczki porozrzucane po biurku na pewno kiedyś się zgubią, a informacje zapisane na mobilnym urządzeniu zawsze będą krążyły w naszej sieci.

Dodaj komentarz

Top