Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Fajki wodne – gdzie kupić, na co zwracać uwagę?

Obecnie funkcjonuje wiele sklepów, chociażby w internecie, w których można kupić przeróżne fajki wodne. Przed zakupem warto się jednak zorientować, które będą najlepsze dla nas. Ważna jest również ich wytrzymałość, choć ta zależna jest już od ceny produktu. Na pewno jednak nie należy oszczędzać.

W fajkach wodnych, jak sama nazwa wskazuje, bardzo ważną rolę odgrywa woda, która jest naturalnym filtrem wdychanego dymu. Obecnie na rynku jest wiele rodzajów takich fajek – są to szklane, metalowe, a nawet plastikowe naczynia, które posiadają zbiornik na wodę, rurkę i ustnik. Taki układ sprawia, że woda nie dostaje się do ust palącego, ponieważ wytwarzane jest podciśnienie już zatrzymujące. To urządzenie, zwane bongiem, zyskuje coraz większą popularność.

fajki wodne

Zakup w internecie
Obecnie działa wiele sklepów internetowych, w których można kupić przeróżne – nawet sprowadzane z Indii – fajki wodne. Ważne jest, żeby podczas zakupu zwracać uwagę na materiał, z którego wykonane są konkretne podzespoły, ogólnie na jakość wykonania. Trzeba pamiętać, że nie jest to wcale tani sprzęt, dlatego lepiej kupić coś, co będzie funkcjonowało przynajmniej przez kilka lat. Jeśli mowa o fajkach wodnych, to również warto poprosić o radę pracowników sklepów i poczytać o nich na specjalistycznych forach internetowych, gdzie osoby z odpowiednim doświadczeniem i wiedzą będą mogły coś doradzić.

Podział ogólny
Fajki wodne to nazwa ogólna dla fajki, w której zastosowano filtr wodny, ale nie oznacza to, że ta nazwa wyczerpuje temat. Wszystko bowiem dlatego, że stosuje się podstawowe rozróżnienie – w sklepach znajdziecie bowiem urządzenia nazwane bong i shisha. Te pierwsze są zwykle niewielkich rozmiarów i nie posiadają węża, często są zwartym szklanym przedmiotem z dwoma wylotami – większym i mniejszym. Shishe natomiast pochodzą z Indii i służą – przynajmniej w założeniu – do palenia melasy. W ich wypadku zastosowano rury, które służą do wciągania dymu. Urządzenie jest większe, często przeznaczone dla kilku osób.

One thought on “Fajki wodne – gdzie kupić, na co zwracać uwagę?

Dodaj komentarz

Top