Jesteś tutaj
Strona główna > Gadżety

Jakie etui do Samsunga wybrać?

W ofertach sklepów z akcesoriami do telefonów znajdziemy kilka rodzajów etui do wyboru. Wybór zależy od nas, naszych potrzeb, komfortu użytkowania oraz umiejscowienia złącz i przycisków w samym smartfonie.

Back Case

Jest to rodzaj etui w kształcie nakładki na tył smartfona oraz jego krawędzie. Tworzy je się z różnych materiałów, o różnych kształtach i wzorach. Back Case’y bardzo często są wykonane z materiału zwanego w skrócie TPU. Jest to idealne tworzywo na etui. Wyróżnia je: wysoka elastyczność, giętkość w szerokim spektrum temperatur, odporność na ścieranie oraz pochłanianie uderzeń. Etui zrobione z TPU, nie jest wrażliwe na warunki atmosferyczne, co jest bardzo ważne, biorąc pod uwagę materiały naturalne, takie jak np. skóra. Etui typu back case nie pogrubia znacząco smartfona, przez co zachowuje on swoje oryginalne wymiary. Istnieją back case’y typu slim, które w ogóle nie zwiększają wymiarów urządzenia, mając tylko np. 0.3 mm grubości.

Flip Cover/Book Case/Wallet

Jest to rodzina futerałów z zamykaną klapką, która chroni dodatkowo wyświetlacz. Zwyczajny flip cover najczęściej otwiera się z góry na dół. Book case, jak sama nazwa na to wskazuje, otwiera się jak książka, na bok. Wybór typu futerału zależy w tym momencie od tego jaki typ otwierania preferujemy. Pokrowce z rodziny flip cover są najczęściej futerałami eleganckimi, w prostych kolorach, wykonanymi ze skóry, co powoduje, że jest to idealne rozwiązanie dla biznesmenów, przedsiębiorców, ludzi, którzy na co dzień są ubrani elegancko i potrzebują, aby ich smartfon, także tak wyglądał. Ciekawym rozwiązaniem są filp covery s-view wykonywane wyłącznie dla urządzeń Samsunga, dzięki s-view możemy ciągle podglądać najważniejsze informacje, które przekazuje nam smartfon, bez otwierania futerału. Futerały typu wallet oprócz otwierania się na bok jak book case’y, posiadają kieszonki na karty kredytowe czy dokumenty.

Wsuwki

Chronią cały telefon przed uszkodzeniami, ich największą wadą jest brak łatwego dostępu do wyświetlacza telefonu, gdyż najpierw musimy wyciągnąć telefon z futerału. Jeśli więc często spoglądasz na ekran smartfona nie jest to rozwiązanie dla Ciebie. Wsuwki najczęściej wykonane są ze skóry lub sztucznych materiałów, bywają w miarę eleganckie oraz posiadają uniwersalne rozmiary, nie muszą więc być idealnie dopasowane do danego modelu smartfona.

Kabury

Akcesorium raczej wychodzące z mody, posiada możliwość przypięcia do paska. Chroni przed upadkami oraz zarysowywaniami telefonu. Używane raczej do klasycznych modeli telefonów niż smartfonów.

 

Kilka przykładów

 

Mercury/Goospery Jelly Case

Nowoczesne i modne etui typu back case. Wykonane z TPU, dzięki czemu zapewnia dobrą ochronę urządzenia. Perłowe wykończenie futerału powoduje, że połyskuje on w słońcu. Podwyższony rant etui zapewnia dodatkową ochronę wyświetlacza, gdyż kiedy kładziemy smartfona wyświetlaczem na powierzchnię, nie styka się on z nią bezpośrednio, a więc nie rysuje.

Link: http://mojagalaktyka.pl/pl/p/MercuryGoospery-Jelly-Case-Black%2C-Pokrowiec-dla-GALAXY-S5/448

Samsung Flip Wallet

Flip Wallet to oficjalny produkt dedykowany dla marki Samsung. Jest to etui otwierane na bok, z dodatkowymi kieszonkami na karty kredytowe i dokumenty. Etui zastępuje tylną klapkę telefonu, aby w ten sposób nie pogrubiać smartfona. Wykonane zostało z materiałów syntetycznych, więc jest bardziej odporne na warunki atmosferyczne.

Link: http://mojagalaktyka.pl/pl/p/Samsung-Flip-Wallet-zloty%2C-Futeral-z-klapka-dla-GALAXY-S5/854

PURO Slim Essential Case

Etui typu wsuwka, dopasowane na wymiar do Samsunga Galaxy S2. Uchwyt PULL-UP pozwala na bezproblemowe wyciąganie smartfona z futerału. Akcesorium wykonano z wysokiej jakości skóry ekologicznej.

Link: http://mojagalaktyka.pl/pl/p/PURO-Slim-Essential-Case-White%2C-Wsuwka-dla-GALAXY-S2/645

Na koniec muszę jeszcze dodać, że warto kupując jakiekolwiek etui (jeśli chodzi o back case’y jest to warunek konieczny), dodatkowo wyposażyć telefon w szkło hartowane. Nosząc telefon we flip coverze, może upaść nam on akurat podczas otwarcia futerału, z wsuwki telefon wyjmujemy, więc w tym momencie wyświetlacz jest zagrożony, a posiadając etui w postaci nakładki na tył telefonu, nic nie chroni ekranu naszego smartfona.

Dodaj komentarz

Top