Jesteś tutaj
Strona główna > Gadżety

Etui ochronne na telefon – jak wybrać?

Smartphone stał się nieodłącznym towarzyszem naszego codziennego życia. Mamy go ze sobą wszędzie: w szkole, w pracy, gdy aktywnie spędzamy czas i gdy wylegujemy się na kanapie. Niezależnie jednak od tego czym się zajmujemy i gdzie przebywamy towarzyszące nam urządzenia narażone są na różne uszkodzenia, najczęściej upadki z wysokości czy zarysowania. By zapobiec nieprzyjemnym niespodziankom takim jak pierwsza rysa czy połamana obudowa, warto zaopatrzy się w ochronne etui.

Łatwo można zagubić się w gąszczu dostępnych modeli i wzorów. Oto kilka praktycznych porad, które pomogą w odnalezieniu i doborze właściwego dla naszego urządzenia etui.

Odpowiedni model

Etui możemy podzielić na kilka różnych typów. Pierwszym z nich i jednym z najpopularniejszych są back case zakładane na tylną cześć telefonu. Kolejny to nakładki chroniące tylko krawędzie telefonu, czyli bumpery. Trzecią grupę stanowią etui flip cover, które składają się z dwóch części: przedniej i tylnej. Często budowa tego typu osłon umożliwia ich zgięcie w taki sposób aby po wyjęciu urządzenia pełniły również rolę podstawki. Ostatnim typem są klasyczne futerały wsuwane na telefon.

Przy wyborze etui powinniśmy się kierować przede wszystkim wielkością urządzenia oraz tym w jaki sposób je użytkujemy. Np. inne wymiary będzie miało etui do iPhone’a 6S, a inne do 4s, choć to ten sam model smartfona. W przypadku smartphonów o dużym ekranie najlepiej sprawdzi się flip cover, mniejsze zadowoli back case. Dla tych, którzy nie chcą zmieniać zbytnio wyglądu telefonu i noszą go w kieszeni najlepszy będzie mało inwazyjny bumper. Futerał jest rozwiązaniem idealnym dla damskiej torebki, w której urządzenie może być narażone na bliskie spotkanie z kluczami.

Materiały

Równie istotny co model jest rodzaj materiału wykorzystany do stworzenia etui. Najszerzej stosowane są tworzywa sztuczne takie jak plastik, poliwęglan czy włókno węglowe. Każde z nich nieco różni się wytrzymałością i odpornością na pękanie. Należy wziąć pod uwagę grubość danego etui, gdyż te wykonane z cienkiego plastiku mogą ulec zniszczeniu przy pierwszym upadku na ziemię. Innym rozwiązaniem jest dobrze dopasowujący się do kształtu urządzenia silikon, który nie ślizga się w dłoni. Bardziej wymagający użytkownicy mogą pokusić się o kupno eleganckiego etui wykonanego ze skóry. Dobrze chroni ona przed zadrapaniami, choć nieco gorzej niż silikon amortyzuje uderzenia. Z kolei futerały są najczęściej wykonywane z miękkiego, przyjemnego w dotyku materiału.

Kluczem do wyboru właściwego etui jest poznanie swoich potrzeb oraz odszukanie materiału, który będzie zgodny z naszą estetyką. Szeroki wybór dostępnych osłon nie ułatwia tego zadania, ale gwarantuje, że każdy przy odrobinie wysiłku, znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Top