Jesteś tutaj
Strona główna > Gadżety

Etui na smartfona – co brać pod uwagę w trakcie jego zakupu?

Pozornie może się wydawać, że kupno etui na smartfona to sprawa błaha i niewymagająca głębszej refleksji. W rzeczywistości jednak wybór odpowiedniego modelu specjalnej oprawki na nasz telefon jest czynnością trudną. Na rynku aż roi się od różnych typów etui i niejednemu klientowi na ich widok może zakręcić się w głowie. Na co zatem zwrócić uwagę w trakcie zakupu pokrowca na smartfona?

Etui na smartfona należy do najpopularniejszych gadżetów do telefonów komórkowych ostatnich lat. Różnego rodzaju pokrowce i nakładki dostać można już nawet w supermarketach i to dosłownie w każdym wybranym kolorze. Czym kierować się w trakcie zakupu etui, aby to służyło nam na długie miesiące? Oto kilka przydatnych podpowiedzi!

  1. Materiał wykonania

Podczas zakupu etiu na telefon zwróć uwagę na materiał wykonania gadżetu. Z im lepszego tworzywa wykonany jest pokrowiec lub nakładka, tym dłużej będzie stanowić ozdobę naszego smartfona. Do wyboru mamy między innymi tanie etui gumowe, wytrzymałe plastikowe nakładki, będące w gruncie rzeczy dodatkową obudową oraz eleganckie etui z zamykanymi klapkami, które nadają smartfonowi wyglądu premium. Nie zapominajmy, że cena gadżetu odzwierciedla jego jakość – tanie gumowe etui potrafią szybko się rozciągać i tracić pierwotny kolor, plastikowe nakładki skutecznie chronią telefon przed zniszczeniem, ale same dość szybko mogą ulec porysowaniu. Najciekawsze wydają się etui zrobione z imitowanej skóry lub innych tworzyw sztucznych, które nadają telefonowi klasy i odpowiednio zabezpieczają go przed różnymi niepożądanymi działaniami.

Źródło zdjęć: http://ithings.pl/iphone/etui-futeraly

  1. Model telefonu

Może to zabrzmieć niedorzecznie, ale wiele osób szukających etiu na swój telefon, nawet nie wie, jaki model smartfona znajduje się w jego kieszeni. Chyba nie trzeba dokładnie tłumaczyć, jak brak takiej informacji utrudnia zakup odpowiedniego „opakowania” na nasze mobilne urządzenie. Warto zatem wiedzieć, jaki telefon dokładnie się posiada – ułatwi to znacznie poszukiwania i sprawi, że szybciej odnajdziemy się w gąszczu proponowanych przez producentów etui.

  1. Przeznaczenie

Wybierając idealne etui na telefon dobrze jest także pomyśleć o jego docelowym przeznaczeniu. Jeśli ma być to tylko niewielka ozdoba, doskonale sprawdzą się gumowe lub plastikowe nakładki na tylną klapkę. Jeśli jednak boimy się o stan naszego wyświetlacza, warto rozważyć kupno pełnego etui z klapką (alternatywą mogą być ewentualnie specjalne naklejki chroniące szkło wyświetlacza). Inne rodzaje etui znajdą dla siebie chociażby biegacze lub osoby chcące mieć przy sobie smartfona w trakcie ćwiczeń na siłowni. Jak zostało wspomniane – obecnie na rynku panuje ogromne bogactwo gadżetów i znalezienie jednego z nich pod własne potrzeby nie powinno być większym problemem.

4.Styl!

Wygląd smarftona dużo mówi o naszych zainteresowaniach oraz guście. Skoro przeznaczamy wiele godzin na personalizację całego telefonu, warto również zastanowić się nad tym, jak prezentować się będzie to urządzenie w swym nowym wcieleniu. Wybierzmy zatem etui, które idealnie oddaje naszą osobowość, a jednocześnie skutecznie zapewni telefonowi ochronę przed upadkiem, zamoczeniem i innymi tego typu zdarzeniami.

Dodaj komentarz

Top