Jesteś tutaj
Strona główna > Moda i uroda

Ekstrawagancja i klasa domu mody Versace

Versace to jeden z najbardziej znanych domów mody, który już od kilkudziesięciu lat wyznacza kanon i styl. Marka została założona przez Gianniego Versace w 1978 roku we Włoszech i od tego momentu ubrania sygnowane logiem tej firmy uważane są za jeden z ważniejszych wyznaczników trendów i szyku, a sukienki Versace nieprzerwanie podbijają światowe wybiegi mody.

dziewczyna na ulicy w sukience versace

Modowy gigant

Mediolan jest jedną z ważniejszych stolic mody. To właśnie w tym mieście narodził się dom mody Versace, który od blisko 40 lat ubiera w wykwintnym i modnym stylu. Giannie Versace dość szybko podbił rynek modowy swoimi niebanalnymi kreacjami, wyznaczając tym samym nowe spojrzenie na trendy. Jego projekty od początku zasłynęły, gdyż prezentowały świeże i oryginalne podejście do mody. Są to kreacje dla kobiet odważny, lubiących emanować swoją kobiecością. Sukienki Versace są pełne barw i unikatowego podejścia do mody – seksownego, ale i eleganckiego, pełnego gracji i polotu. Dom mody Versace na pewno zmienił światowe wybiegi, zapełnił je kolorami i życiem, a kroje tej marki i nieraz kontrowersyjny szyk, stały się wzorem dla wielu przyszłych projektantów. Po tragicznej śmierci Gianniego Versace w roku 1997 spuściznę i wizję firmy kontuje do dziś siostra projektanta.

Styl Versace

Obecnie dom mody Versace to nie tylko ubrania, ale mimo to jego charakterystycznym i kluczowym elementem pozostaną sukienki, które są synonimem kobiecości i awangardowego podejścia do mody. Prezentują nietypowy design, mieszanie kolorów i barw, ale jednocześnie bardzo klasyczne podejście do szyku i kroju. Uwydatniać mają kobiece kształty i pokazywać w nich to, co najlepsze. Nic więc dziwnego, że właśnie w tych kreacjach zakochały się kobiety na całym świecie, a topowe modelki z dumą prezentują sukienki Versace na wybiegach.
Kolekcja jesień-zima 2017/2018

Sukienki to uwydatniają kobiece kształty, sprawiają, że kobiecy look jest pełen finezji, ekstrawagancji, ale przy tym codziennego stylu. Dom mody Versace zaprezentował najnowszą kolekcję na jesień zimę 2017/2018. Królują w niej rzeczy praktyczne, dostosowane do warunków, ale przy tym eleganckie. Sukienki Versace na zimne miesiące wykonane są przede wszystkim z wełny. Dodaje ona ubraniom ciepłego charakteru, a krój sukienek – zwykle ściśle przylegający do ciała – podkreśla kobiece wdzięki i sylwetkę. Sukienki te posiadają delikatny golf, który z subtelny sposób zarysowuje rysy szyi. Ponadto sukienki Versace na kolekcję jesienno/zimową charakteryzują mocne kolory – ciemna zieleń, śliwka, czerń, brąz. Elementem wyróżniającym najnowszą linię marki są guziki, które biegną wzdłuż linii jednego rękawa. Podobny zabieg został zastosowany w innych ubraniach z tej kolekcji: swetrach, kurtkach i bluzkach.

W kolekcji tej nie zabrakło oczywiście sukienek eleganckich, wyjściowych, w których także dominują ciemne kolory, prosty, krótki krój. Nie zabrakło w nich ażurowych wstawek, które podobnie jak te wełniane, idealnie wkomponowują się w jesienno-zimowy klimat.

Dodaj komentarz

Top