Jesteś tutaj
Strona główna > Lifestyle

Duża łazienka – duży problem? Jak zaaranżować dużą łazienkę ze smakiem?

Kolekcja Zirco - meble łazienkowe Defra
Kolekcja Zirco – meble łazienkowe Defra

Duża łazienka marzy się wielu osobom. Gdy jednak przychodzi czas jej aranżacji, okazuje się, że wcale nie jest tak łatwo urządzić ją w odpowiedni sposób. Ilość przestrzeni w przestronnej łaźni daje z jednej strony pole do popisu, jednak z drugiej wymaga od nas wyczucia stylu. W jaki sposób urządzić dużą łazienkę ze smakiem? O czym należy pamiętać?

Duża łazienka wcale nie musi być dużym problemem. Zaaranżowanie jej do postaci wykwintnego salonu kąpieli wymaga jednak pomysłu na wystrój wnętrza, a także uświadomienia sobie własnych potrzeb. Zobacz kilka porad, dzięki którym łatwiej będzie Ci urządzić dużą łazienkę ze smakiem.

Po pierwsze: porządek

Duża przestrzeń w bardzo łatwy sposób może zostać zagracona. Świadomość tego, że w naszej łazience znajdzie się sporo miejsca na wszystkie niezbędne urządzenia sprawia, że urządzając to pomieszczenie zapominamy o zachowaniu odpowiedniego porządku. Łazienkę należy zaaranżować tak jak salon, kuchnie czy inne pokoje w domu. Pomyślmy nad odpowiednim rozlokowaniem poszczególnych elementów łazienki – wanny, kabiny prysznicowej, umywalek, bidetu, sedesu, szafek itp. Przygotowując projekt łazienki zwróćmy uwagę na to, by wszystko tworzyło spójną całość. Dzięki temu nasza łazienka nie stanie się zbiorem przypadkowych elementów.

Po drugie: styl

Warto już na samym początku aranżacji dużej łazienki uzmysłowić sobie, w jakim stylu chcemy wykończyć miejsce, gdzie wiele razy relaksować będziemy się podczas gorącej kąpieli. Czy postawimy na modne ostatnimi czasy retro? A może na designerską nowoczesność lub zachowawcze klasyczne wykończenie? Wszystko zależy oczywiście od naszego gustu. Pamiętajmy, że to przede wszystkim my będziemy korzystać z tej łazienki i to właśnie do naszych potrzeb ma być ona przystosowana.

Po trzecie: światło

Niezwykle często ignorowany element podczas urządzania łazienki. W przypadku dużych pomieszczeń kąpielowych jego obecność jest tym bardziej ważna. Warto rozważyć, by w łazience znalazło się okno, które zapewni dostęp do naturalnego oświetlenia. Nie można oczywiście zapomnieć o rozmieszczeniu lamp. Pomyśl, jak chcesz, by Twoja łazienka prezentowała się w oświetleniu? Być może wolisz łagodne i nieco senne światło lub wprost przeciwnie – ostre i żywe? Warto o tym pomyśleć na etapie urządzania.

Po czwarte: sprzęt

Duża łazienka wymaga zagospodarowania. Bądź zatem gotowa/gotów na zakup wanny, kabiny prysznicowej, umywalek, sedesu, bidetu i pozostałych elementów armatury. Możliwe, że w łazience będziesz zmuszona/zmuszony postawić też pralkę – nie zapomnij także o miejscu dla niej. Tak czy inaczej, jeśli decydujesz się na dużą łazienkę, musisz zdawać sobie sprawę, że jej zagospodarowanie może Cię trochę kosztować. Końcowy efekt zaaranżowanej ze smakiem łazienki wynagrodzi Ci jednak wszystkie wydatki.

Po piąte: funkcjonalność

Nie zapomnij – nawet najpiękniejsza łazienka nie będzie Ci służyć, jeśli będzie całkowicie niefunkcjonalna. Myśl przede wszystkim o swoich potrzebach oraz wymaganiach, a urządzenie nawet ogromnego salonu kąpieli będzie czystą przyjemnością!

Zdjęcie główne: Kolekcja Zirco – meble łazienkowe Defra.

Dodaj komentarz

Top