Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Drewniane meble w łazience – czy warto?

Drewno nadaje pomieszczeniom szlachetności i elegancji. Sprawdza się w rozmaitych aranżacjach – czy to rustykalnych, czy też w tych o nowoczesnym skandynawskim stylu. W dodatku pięknie się starzeje. Dzięki niemu wnętrze staje się cieplejsze i bardziej przytulne. Czy warto zdecydować się na zakup drewnianych mebli łazienkowych?

Ponadczasowość i uniwersalność

Urok drewnianych mebli nie przemija pomimo zmieniającej się mody. Drewno doskonale współgra zarówno z klasycznym wystrojem, jak i z nowoczesną, minimalistyczną stylistyką. Sprawia, że łazienka nabiera indywidualnego, niepowtarzalnego charakteru. Dzieje się tak z choćby z uwagi na unikalny rysunek słojów. Co więcej, meble wykonane z drewna przybliżają do natury, koją zmysły i sprzyjają relaksowi.

Budowanie nastroju                     

Drewniane elementy wystroju tworzą przytulny klimat. Skutecznie ocieplają surową biel armatury i wydobywają jej piękno. Wnoszą do łazienki przyjemny spokój, dzięki czemu łazienka zamienia się w oazę wyciszenia i komfortu.

Różnorodność

Drewno ma zróżnicowane kształty i kolory, a same meble przybierają rozmaite formy i stylistyki. W rezultacie znalezienie odpowiednich mebli i dopasowanie ich do charakteru wnętrza nie przysporzy problemu.

Wybór odpowiedniego gatunku

W łazience panują ekstremalne warunki – podwyższona temperatura i niszczycielska wilgoć. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego gatunku drewna. Im mniejszy jego skurcz, tym mniejsze szanse na odkształcenie się desek pod wpływem wody. Do łazienek najlepiej nadają się gatunki egzotyczne o wysokiej zawartości naturalnych olejów – teak, padouk, iroko, doussie i merbau.

Staranna pielęgnacja

Pielęgnacja drewnianych mebli wymaga nieco większego wysiłku i ostrożności. Czyści się je delikatnie, bez agresywnych środków, najlepiej wilgotną ściereczką i preparatami przeznaczonymi specjalnie do tego celu – olejem lub woskiem. Przed olejowaniem trzeba pokryć drewniane elementy (ze wszystkich stron) impregnatem zabezpieczającym przed działaniem wilgoci, grzybami, pleśniami oraz sinizną. Powierzchnie wypolerowane olejem naturalnym będą przyjemniejsze w dotyku.

Drewniane meble pięknie komponują się z pozostałymi elementami wystroju (zobacz drewniane meble łazienkowe w Defra). Cechuje je uniwersalność i ponadczasowość – bez problemu dopasujemy je do każdego wnętrza. Warto zdecydować się na zakup elementów wykonanych ze szlachetnego, naturalnego materiału. Nie należy bać się stosowania drewna w łazience. Przy odpowiedniej konserwacji stanie się ono odporne na kontakt z wodą, parą i wilgocią.

 

Dodaj komentarz

Top