Jesteś tutaj
Strona główna > Moda i uroda

Jak dopasować kształt brody do kształtu głowy

Nie tyle liczy się jak chcemy wyglądać, ile to jak po prostu wyglądamy. Z uwarunkowaniami genetycznymi nie wygramy, pozostaje więc kreować swój image stosownie do nich. Wybór właściwej fryzury oraz właściwej brody przebiega przykładowo ze wzgląd na kształt głowy. Oto krótki przegląd bród, które sprawdzą się na każdym typie głowy.

Kształt fryzury oraz brody a kształt głowy

Pomiar głowy pomaga nie tylko określić jej kształt, ale przede wszystkim dopasować do niej przykładowo fryzurę, jak też brodę. Najpierw mierzy się jej długość i szerokość wskazując długość większą niż szerokość lub szerokość większą niż długość. Następnie sprawdza się linię czoła, która występuje prosta, albo wygięta w górę lub w dół. Wreszcie określa się kształt szczęki w kształcie litery u, rozdętej u oraz v.

Brody dla głowy o okrągłym kształcie

Głowę szerszą niż dłuższą, o linii czoła wygiętej w górę i ze szczęką w kształcie litery u, określa się jako głowę okrągłą. W tym wypadku zależy na optycznym wyszczupleniu twarzy. Rewelacyjnie sprawdza się tak zwana kozia bródka.

Brody dla głowy o owalnym kształcie

Głowę dłuższą niż szerszą, o linii czoła wygiętej w górę i ze szczęką w kształcie litery u, określa się jako głowę owalną. To kształt uważany za najbardziej optymalny, do którego pasuje wszelka stylizacja. Nie oznacza to jednak, że nie należy wówczas włosów pielęgnować i stylizować.

Brody dla głowy o kwadratowym kształcie

Głowę szerszą niż dłuższą, o linii czoła prostej i ze szczęką w kształcie rozdętej litery u, określa się jako głowę kwadratową. Przy tym kształcie należy czynić wszystko, aby wydłużyć twarz. Poleca się eksponowanie brody na żuchwie, a ukrywanie go na policzkach.

Brody dla głowy o prostokątnym kształcie

Głowę dłuższą niż szerszą, o linii czoła prostej i ze szczęką w kształcie rozdętej litery u, określa się jako głowę prostokątną. Przy tym kształcie należy robić wszystko, aby poszerzyć twarz. Poleca się większe przycinanie brody na żuchwie, a mniejsze na policzkach.

Brody dla głowy o trójkątnym kształcie

Głowę dłuższą niż szerszą, o linii czoła prostej i ze szczęką w kształcie litery v, określa się jako głowę trójkątną. Broda odgrywa tutaj wielkie znaczenie, bo poszerza dolne partie twarzy. Z brodą trzeba wówczas zaszaleć i pozwolić jej rosnąć.

Brody dla głowy o odwrócenie trójkątnym kształcie

Głowę dłuższą niż szerszą, o linii czoła wygiętej w dół i ze szczęką prostą, określa się jako głowę odwrócenie trójkątną. O wiele większe znaczenie odgrywa tutaj fryzura, która poszerza górne partie twarzy. Z brody jednak nie trzeba rezygnować, a jedynie bardziej ją przycinać.

Masz problem z okiełznaniem swojej brody? Sprawdź olejek do brody Apothecary 87.

 

Dodaj komentarz

Top