Jesteś tutaj
Strona główna > Lifestyle

Jakie dodatki w łazience zestawiać z kolorowymi meblami?

Ciepła kąpiel z aromatycznymi olejkami, odświeżający prysznic czy relaksujące zabiegi – łazienka nie jest już odwiedzana jedynie w celach higienicznych. To miejsce odprężenia i odpoczynku. Dużą rolę w tym odgrywa coraz bardziej różnorodne wyposażenie, jakie możemy w niej umieścić. Meble nie muszą być jedynie szare, białe lub beżowe. W naszych łazienkach zagościły sprzęty o wszystkich kolorach tęczy. Jakie dodatki do nich dobrać, aby wzajemnie się dopełniały, tworząc radosne i harmonijne wnętrze?

Czysta biel lub mocny kontrast

Jest kilka koncepcji na temat tego jak urządzać łazienkę z kolorowymi meblami. Pierwsza z nich to łączenie barwnych sprzętów z białym kolorem ścian. Pozwala to na uzyskanie czystych, jasnych i minimalistycznych pomieszczeń. Biały pasuje niemal każdego koloru, stanowi dla niego solidne tło i pozwala dobrze wyeksponować. Przy takim wystroju dobrze zdecydować się na białe dodatki lub takie w kolorze sprzętów. W pierwszym przypadku nie będą one odwracać uwagi od mebli, a na białym tle staną się niemal niewidzialne. W drugim, ciekawi rozwiną linię mebli i zaakcentują się w przestrzeni. Tego typu aranżacja świetnie nadaje się do łazienek o małym metrażu, powiększając je optycznie.

Inaczej sprawa ma się, kiedy mamy łazienkę urządzoną dosyć jednolicie, w jednym lub dwóch kolorach. Wtedy warto sięgnąć pod dodatki, które będą skontrastować z dominującym kolorem i wyróżnić na jego tle. Jeśli w naszej łazience dominuje niebieski kolor, można łatwo przebić go ciepłym odcieniem: żółcią lub pomarańczem. Do kontrastowania dobrze nadaje się także biały kolor, który będzie dobrze widoczny na tle niemal każdego innego koloru.

Teoria barw

Zanim przystąpimy do wybierania kolorów do łazienki, dobrze jest poświęcić kilka chwil na zapoznaniu się z teorią barw. Rozmieszcza ona poszczególne odcienie na kole, dzięki któremu można łatwo zobaczyć, jak wzajemnie się uzupełniają, a które utworzą ostre i wyraziste kontrasty. Warto pamiętać, że barwy ciepłe takie jak: żółty, czerwony, pomarańczowy zielony czy brązowy nadadzą pomieszczeniu bardziej przytulnego charakteru. Świetnie będą z nimi współpracować wszelkie naturalne dodatki o wyrazistej fakturze, takie jak wiklina, drewno, ceramika czy kamień. Są idealne w łazienkach o większej powierzchni, którym dodają charakteru.

Z kolei barwy zimne takie jak: fiolety, błękity czy szarości pozwolą na uzyskanie przestrzeni bardziej stonowanej, eleganckiej, o nowoczesnym wyglądzie. Świetnie będą do nich pasować gładkie, minimalistyczne dodatki z metalu, tworzyw sztucznych, szkła, a nawet betonu. Kolory te nie są tak przytłaczające jak barwy ciepłe i lepiej nadają się do łazienek o małej powierzchni, w których prosty i oszczędny wystrój pozwoli na zachowanie porządku i zwiększenie ilości wolnej przestrzeni.

Kolorowe meble w łazience stanowią jeden z najpopularniejszych trendów aranżacji łazienek. Odpowiednie dobranie barw do nowoczesnych mebli w łazience odkrywa ogromną rolę w tym, jaki klimat ostatecznie uzyska pomieszczenie. Dzięki temu każdy jest w stanie stworzyć łazienkę dopasowaną do swojego charakteru i stylu życia.

Dodaj komentarz

Top