Jesteś tutaj
Strona główna > Moda i uroda

Jak dobrać krój spódnicy do sylwetki?

Spódnice są często produktem, który w kobiecej szafie pojawia się przynajmniej w jednym wydaniu. Wśród rozmaitych krojów znajdziemy zarówno takie, które sprawdzą się na co dzień, jak i specjalnie dopasowane na wyjątkowe okazje. Dobrze dobrana spódnica damska może być stylizacją bardzo przyjemną i pasującą do okazji, o ile jest dobrze dopasowana do budowy ciała i podkreśla jego atuty.

Niestety wiele kobiet ślepo podąża za modą, wybierając jedynie te kroje, które pojawiają się na wybiegach mody. Zapominają one przy tym, że wszystkie te spódnice damskie prezentowane są na kobietach wysokich i niezwykle szczupłych, o ujednoliconej sylwetce, dlatego mogą nie pasować dla kobiety mającej inne wymiary, wzrost czy po prostu pewne mankamenty urody. Sprawdźmy, jak skutecznie dobrać spódnicę do stylizacji.

Figura jabłka

spódnica damskaFigura jabłka jest jedną z bardziej popularnych. Wyróżnia się przede wszystkim mało zaznaczoną talią, a także wystającym brzuszkiem, który kobieta zazwyczaj pragnie ukryć. Aby to zrobić, dobrze jest wybierać spódnice bez dodatkowych zdobień i marszczeń, najlepiej zapinane z boku. Im prostsze – tym lepiej. Zdecydowanie należy unikać wszystkich wzorów, które podkreślą nieestetyczną fałdkę w okolicach brzucha.

Figura gruszki

Figura gruszki wyróżnia się dość wąskimi ramionami w porównaniu do sporych bioder. Biodra są zwykle na tyle szerokie, że przyciągają spojrzenia, zaś w sylwetce tej często występują również masywne uda. Co więcej, gruszka ma zwykle bardzo ładną talię. Do figury gruszki pasuje prosta spódnica damska w kroju litery A, sięgającą do kolana. W ten sposób ukryjemy nie tylko spore biodra, ale również i masywne uda. Źle sprawdzą się natomiast obcisłe, ołówkowe kroje.

Figura klepsydry

Figura klepsydry uważana jest przez wiele kobiet (i spore grono mężczyzn) za figurę wręcz idealną dla kobiety. W jej przypadku biodra oraz ramiona mają taką samą szerokość, a oddzielone są ładnie zaakcentowaną talią. To sprawia, że prawie każdy krój będzie wyglądał na takiej kobiecie dobrze. Szczególnie jednak poleca się kroje ołówkowe, obcisłe, które podkreślają dodatkowo talię.

Figura kolumny

Figura kolumny to figura dość niefortunna z uwagi na praktycznie równą szerokość bioder i ramion, ale również brak talii. Sylwetka ta nazywana jest również męską czy też budową „na chłopaka”, z uwagi na brak typowo kobiecych atutów. Doda ich jednak spódnica damska w kroju bombki, która będzie świetnie dodawała optycznie szerokości biodrom. Może mieć ona również dodatkową falbankę, jeśli kobieta jest szczupła.

Dodaj komentarz

Top