Jesteś tutaj
Strona główna > Moda i uroda

Dermokosmetyki Vichy – w trosce o piękną i zdrową skórę

Dermokosmetyki, czy kosmeceutyki, są to preparaty, które zostały opracowane przez naukowców kosmetologów i dermatologów w specjalnych laboratoriach, a których właściwości odpowiadają potrzebom określonych typów skóry z niedoskonałościami. Dermokosmetyki plasują się gdzieś pomiędzy zwykłymi kosmetykami a farmaceutykami. Ich sukces na rynku kosmetycznym opiera się przede wszystkim na ich skuteczności. Kosmeceutyki należą do najczęściej polecanych przez dermatologów środków na różnego rodzaju choroby skóry oraz zaburzenia jej funkcjonowania.

Czym są dermokosmetyki?

Dermokosmetyki, czyli kosmetyki dermatologiczne, zajmują coraz ważniejsze miejsce w dermatologii. Są to produkty przeznaczone dla wszystkich: zarówno dla osób z chorobami skóry, jak i dla tych, którzy zmagają się z pokonaniem niedoskonałości cery.

Dermokosmetyk i kosmeceutyk to synonimy. Tę drugą nazwę wprowadził do branży kosmetycznej około ćwierć wieku temu dermatolog, profesor Uniwersytetu Pensylwanii, Albert M. Kligman, a miała ona określać grupę kosmetyków uplasowujących się pomiędzy lekami a zwykłymi kosmetykami.

Kosmeceutyki wprowadzone do przemysłu kosmetycznego w latach 70. XX wieku wyróżniają się charakterystyką swojego działania. Tego typu produkty cechują się właściwościami pielęgnacyjno-leczniczymi.  Preparaty te nie tylko pielęgnują skórę, ale także stymulują jej regenerację, zwiększają jej odporność, a także powstrzymują niechciane oznaki upływu czasu, czyli proces starzenia się. Dermokosmetyki szczególnie często wykorzystywane są do wspomagania leczenia niedoskonałości i defektów skóry, takich jak przebarwienia, blizny, zmarszczki, zaskórniki, a nawet nadmierne wydzielanie sebum.

Skuteczność, a więc i popularność, tego typu kosmetyków, opiera się na ich unikalnym składzie. Zawarte w nich duże stężenia substancji aktywnych wpływają na procesy fizjologiczne, zachodzące w ludzkim organizmie. Głównymi składnikami tych profesjonalnych kosmetyków są między innymi witaminy, antyoksydanty, związki mineralne oraz duże grupy ekstraktów roślinnych. Ponadto w ich składzie bardzo często występują związki chemiczne, które modyfikując czynności komórek zawartych w skórze, działają na nią niczym typowe leki.

Dla wzmocnienia skuteczności dermokosmetyki, a w szczególności balsamy i kremy na dzień, wzbogacone są nierzadko w filtry SPF, które chronią skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego.

Czym wyróżniają się dermokosmetyki Vichy?

Laboratorium Vichy to miejsce, które gromadzi wybitnych specjalistów z zakresu służby zdrowia. Kosmeceutyki tej marki powstają przy współpracy nie tylko dermatologów, ale także farmaceutów, ginekologów, fizjoterapeutów, czy na przykład specjalistów ds. żywienia. To właśnie dzięki ich współpracy powstają bardzo skuteczne linie produktów przygotowywanych specjalnie dla danego typu skóry z niedoskonałościami lub defektami wywołanymi przez zmiany chorobowe.

Ponieważ dermokosmetyki stały się kosmetykami do twarzy, po które może sięgnąć niemal każdy, marka Vichy stworzyła rozmaite gamy produktowe:

  • Normaderm – zwalczające oznaki niedoskonałości skóry,
  • Purete Thermale – oczyszczające skórę wrażliwą i alergiczną,
  • Liftactiv – kuracja przeciwzmarszczkowa cery dojrzałej,
  • Aqualia Thermal – do nawilżania i regeneracji skóry,
  • Nutrilogie – odżywiające bardzo suchą skórę,
  • Neovadiol – terapia dla kobiet w okresie menopauzy,
  • i nie tylko…

Warto podkreślić, że dermokosmetyki Vichy wyróżnia ich podstawowy składnik, jakim jest woda termalna. Czerpana z głębi skał magmowych, wyróżniająca się krystaliczną czystością, wzbogacona o moc aż 15 minerałów. Sprawia, że skóra staje się odżywiona, a jej procesy regeneracyjne są stymulowane. Woda termalna Vichy jest doskonałym dodatkiem kosmetyków dermatologicznych, które mają łączyć pielęgnację i wspomagać leczenie niedoskonałości cery.

Dermokosmetyki są najlepszym rozwiązaniem dla osiągnięcia zdrowej skóry

Dermokosmetyki, chociaż dostępne jedynie w aptekach i specjalnych sklepach, zyskują coraz większą popularność. Korzysta z nich coraz więcej osób, które przekonują się, że do osiągnięcia zdrowej skóry czasem nie wystarcza jedynie odpowiednia pielęgnacja. Kosmeceutyki łączące pielęgnację z kuracją leczniczą przynoszą zaskakująco pozytywne efekty, a jednocześnie gwarantują bardzo wysoki stopień bezpieczeństwa. Dermokosmetyki są tak skuteczne i tak łagodne, że mogą być bez obaw stosowane przez osoby z cerą wrażliwą i alergiczną. Nic więc dziwnego, że na rynku kosmetycznym stają się powoli hitem.

woman-675104_1280

Dodaj komentarz

Top