Jesteś tutaj
Strona główna > Moda i uroda

Dbaj o skórę!

Piękna i promienna cera to coś, czym może poszczycić się niewielu. Problemy ze skórą są najczęściej wynikiem złej pielęgnacji lub pewnych zaniedbań, które powodują, że patrząc w lustro chcielibyśmy uciekać jak najdalej. A wystarczy znać kilka naprawdę ważnych zasad, które pozwolą nam cieszyć się idealną cerą!
Uśmiech, błyszczące oczy, białe zęby, wszystko wygląda idealnie do momentu jak nie spojrzymy na naszą cerę. Obecnie dostęp do kosmetyków jest tak wielki, że półki w łazience uginają się od nadmiaru żeli, peelingów i kremów, a skóra nadal pozostaje niezbyt piękna. Wystarczy pamiętać o kilku naprawdę ważnych regułach, aby móc patrzeć w lustro bez żadnych obaw! Cetaphil to marka, która opracowała ważny poradnik dbania o skórę.

cetaphil
Cetaphil – na problemy skóre

Wiele osób uważa, że złuszczanie naskórka to dobry pomysł na to, aby oczyścić skórę. To fakt. Peelingi są skuteczne. Jednak nie w nadmiarze, ponieważ usuwają one warstwę ochronną skóry i peeling 7 razy w tygodniu nie oczyści nam skóry bardziej, a jedynie spowoduje wydzielanie łoju w nadmiarze. W efekcie uzyskamy świecącą, a nie matową skórę!

Najgorszy błąd popełniany przez kobiety to odkładanie zmywania makijażu na rano. Dla tych przedstawicielek płci pięknej nie ma usprawiedliwienia. Każda, podkreślamy każda kobieta niezależnie od wieku i sytuacji przed pójściem spać powinna zmyć makijaż i dokładnie oczyścić skórę. Mogą w tym pomóc kosmetyki Cetaphil, które mogą służyć za płyn do demakijażu i żel do mycia twarzy. Nie ma nic gorszego niż brud, kurz i bakterie po całym dniu, które przez noc będą tkwić na naszej buzi! Dziewczyny do wacików!

Pomijanie okolic szyi i dekoltu. Drogie panie, skóra w tym miejscu starzeje się szybciej. Jeżeli nie chcecie zmarszczek w młodym wieku, to zadbajcie i o nią. Oczyszczajcie, nawilżajcie i chrońcie tak samo jak skórę twarzy!

Walka z trądzikiem wręcz, czyli wyciskanie tego i owego to również jeden z błędów, które popełniamy. Wyduszając mamy nadzieję na pozbycie się problemu. Jednak w ten sposób nasza skóra staje się bardziej czerwona, a zawartość wycieka na boki zarażając inne miejsca. Postarajmy się opanować, użyć kosmetyków Cetaphil, które służą do demaskowania niedoskonałości i udawajmy, że nie ma problemu. Wtedy na pewno pryszcze znikną szybciej i nie powołają do życia kolejnych!

Piękna skóra to coś, czym może pochwalić się niewiele osób. Dlatego oprócz odpowiedniej diety pamiętajcie, że ważne jest również to, w jaki sposób dbacie o cerę i czy grzeszki opisane powyżej dotyczą również was. Istotne jest również, aby w momencie, w którym nie umiecie już sobie poradzić z problemami należy się zgłosić do dermatologa.

Dodaj komentarz

Top