Jesteś tutaj
Strona główna > Moda i uroda

Damska torebka – jaką wybrać w zależności od sytuacji?

Chociaż podejście praktyczne sugerowałoby podział torebek tylko ze względu na ich pojemność, kobieca rzeczywistość niejako je zmienia. A to dlatego, że w ciągu dnia, tygodnia, miesiąca, wciąż zmieniają się kobiece role. Tak oto i torebka, pozornie nieistotna rzecz, zmienia się razem z nami. Dobrze dobrana pozwala nam swobodnie funkcjonować i we wszystkie z tych ról się wcielać.

Poranek

Niby nic, a jednak coś. Wybieramy się na poranny jogging, mamy profesjonalny strój… A w stroju żadnej kieszeni. Mała rzecz, a gdy jej brak, nie sposób się zmotywować przy muzyce, bo nie ma gdzie schować odtwarzacza tak, by nie przeszkadzał w biegu. Idealnym rozwiązaniem przy stroju sportowym będzie drobna saszetka. Nowe projekty nie przypominają już znanych nam artefaktów charakteryzujących chłopaków z osiedla. W zależności od gustu istnieje możliwość wybrania modelu sportowego bądź delikatniejszego, który sprawdzić się może na przykład podczas szybkiego wyjścia na zakupy.

Praca i szkoła

Torebka w pewnym momencie życia zastępuje wygodny plecak. Wtedy to nasza prezencja wydaje się nam ważniejsza niż wygoda. Ale niekoniecznie musi być tak, że zmęczymy się, nosząc na nadgarstku (modny ostatnio sposób trzymania torebki) cały bagaż podręczny. Jak powszechnie wiadomo, damska torebka to istny skarbiec niezbędnych przedmiotów, od parasola, po preparat na komary. Warto zaopatrzyć się w klasyczną torbę na ramię, pojemną, do tego poręczną. Dla fanów wcześniej wspomnianego stylu noszenia torebki na nadgarstku jest rozwiązanie. Najnowsze modele mają zazwyczaj podwójny pasek, a jeśli nie, można spokojnie taki regulować lub dokupić – warianty noszenia są zatem różne.

Wieczorne wyjście

Również w czasie wolnym  towarzyszy nam torebka i dopasowujemy ją do roli eleganckiej, ale i pozwalającej sobie na pewne szaleństwa kobiety. Tutaj stawiamy na kopertówki – wystarczająco duże, by pomieścić portfel i telefon, ale też wystarczająco małe, by nie przyćmiewać stroju i stanowić jedynie delikatny dodatek (tutaj znajdziesz oryginalne torebki kopertówki). Obecnie wariantów jest mnóstwo, a projekty  takich torebek są coraz bardziej kolorowe, oryginalne i szalone.

Z nami w każdej sytuacji

Torebki więc są dopełnieniem historii, jaką tworzymy każdego dnia. Warto dobierać je tak, by idealnie wkomponowywały się w nasz indywidualizm. Czarne torby są w porządku, ale czasem trudno znaleźć swoje rzeczy w gąszczu czerni. Może warto rozejrzeć się za czymś nietuzinkowym, na przykład artykułami handmade?

 

Dodaj komentarz

Top