Jesteś tutaj
Strona główna > Moda i uroda

Czym się kierować, szukając kolczyków na prezent?

Podarowanie ukochanej kobiecie kolczyków przed laty kojarzone było w niedobrą wróżba i zwiastowało szybkie rozstanie. Dziś kolczyki to jeden z najczęściej wybieranych prezentów biżuteryjnych. Na co zwrócić uwagę przy wyborze zdobiących uszy dodatków?

Dla kogo?

Już nawet kilkumiesięcznym dzieciom matki przekłuwają uszy, by dziewczynki mogły pięknie wyglądać na uroczystościach rodzinnych. Wczesny wiek wiąże się też z tym, że małe dziecko bardzo często nie pamięta bólu, jaki wiąże się z przekłuwaniem płatka ucha. Wybór kolczyków jako biżuterii jest bardzo bezpiecznym wyjściem, ponieważ praktycznie każda kobieta, bez względu na wiek i pozycję je nosi.

 

Kolczyki dobrane idealnie

Najbardziej klasyczną opcją są kolczyki na sztyfcie lub te wiszące, zapinane na bigiel. Przed zdecydowaniem się na konkretny model, przyjrzyj się dokładnie twarzy osoby, którą chcesz obdarować. Znajomość proporcji i rysów twarzy pomoże dobrać kolczyki, które nie tylko podkreślą piękno, ale i pomogą zamaskować pewne niedoskonałości.

Kolczyki najczęściej wykonywane są ze złota, srebra lub materiałów pozłacanych lub posrebrzanych. Warto dowiedzieć się, czy kobieta, której chcemy podarować kolczyki nie jest uczulona na np. nikiel, który często  używany jest do produkcji tej części biżuterii.

 

Poznaj jej styl

Na rynku jubilerskim dostępnych jest niezliczona ilość różnych rodzajów kolczyków. Ważnym aspektem przy wyborze jest styl kobiety, która je będzie nosić. Jeżeli naszą wybranką jest kobieta biznesu, warto postawić na klasyczne perły lub delikatne , złote kolczyki na sztyfcie. Długie, wiszące kolczyki idealnie sprawdzą się dla młodych kobiet, choć ten model znajdzie z pewnością fanów w starszej grupie wiekowej. Kolczyki, tak jak każdy element garderoby, musi pasować do osobowości.

Zwróć uwagę, w jakich kolczykach chodzi na co dzień, a jakie wybiera na specjalne okazje. Być może nowy model, którego jeszcze nie posada w swojej kolekcji, sprawi jej większą radość niż taki, który ma i lubi od jakiegoś czasu.

 

Galeria czy Internet?

Jeżeli termin wręczenia prezentu zbliża się nieuchronnie, wybór stacjonarnego sklepu z biżuterią będzie dla nas korzystniejszy, ze względu choćby na czas oczekiwania na konkretny model, który u jubilera mamy najczęściej od ręki. Jeśli jednak dysponujemy większą ilością czasu, warto zajrzeć na strony internetowe zrzeszające twórców, by znaleźć tam prawdziwe i niepowtarzalne perełki, które z pewnością zachwycą obdarowywaną kobietę. Ręcznie robione kolczyki w decobazaar.com sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wybrednych klientów.

Dodaj komentarz

Top