Jesteś tutaj
Strona główna > Moda i uroda

Czy kosmetykami można poprawić wygląd cery?

Cera trądzikowa i problemy skórne nie dotyczą tylko nastolatków, zmaga się z nimi wiele dorosłych już kobiet. Jeśli problem jest naprawdę uciążliwy niezbędne są regularne konsultacje z dermatologiem. Należy także pamiętać o codziennej, wyjątkowej pielęgnacji takiej cery.

Dawniej, dermatolodzy w takiej sytuacji odradzali stosowania makijażu, ponieważ był szkodliwy i nasilał problem. Dziś jednak nie ma już takiego przekonania, ponieważ preparaty posiadają ulepszoną formułę. Kosmetyki do makijażu już nie tylko nie szkodzą, ale mogą także korzystnie wpływać na kondycję cery.

Jak dbać o cerę z problemami

Pielęgnacja cery tłustej, trądzikowej ma ogromne znaczenie – leczy i zapobiega powstawaniu nowych krost czy zaskórników. Niekiedy osoby dotknięte chorobą trądzika muszą stosować nawet odpowiednie leki, które poprawiają wygląd cery. Bez względy na nasilenie problemu osoby z tendencją do skóry z problemami powinny uwzględniać w codziennej pielęgnacji między innymi:

  • żel antybakteryjny do mycia twarzy,
  • tonik antybakteryjny, również do stosowania w ciągu dnia, który przywraca właściwe pH skóry,
  • matujący, antybakteryjny krem do twarzy,
  • żel pod oczy,
  • peeling oczyszczający (raz w tygodniu),
  • zbilansowana dieta, bogata w witaminy A, B2, B5 oraz sole cynku.

Pamiętaj o systematyczności w stosowaniu tych kosmetyków, tylko w ten sposób możesz zredukować problemy skórne, ograniczyć rozwój bakterii i chronić skórę.

Kosmetyki do pielęgnacji skóry z niedoskonałościami

Stosowanie niewłaściwych kremów, bądź kosmetyków do makijażu, może sprzyjać pojawianiu się niedoskonałości, dlatego tak ważne jest aby dobrać odpowiednie kosmetyki. Musisz wiedzieć, że nawet niektóre kosmetyki do pielęgnacji włosów mogą powodować pojawianie się trądziku, szczególnie w okolicach czoła. Pod żadnym pozorem nie stosuj kremów do cery suchej! Skóra z problemami jest skórą tłustą, kosmetyki do innego typu cery mogą jej zaszkodzić. Cera z problemami jest niezwykle wymagająca, dlatego szczególną uwagę zwróć na kosmetyki do makijażu.

  1. Oczyszczanie – skórę należy bardzo regularnie, ale z umiarem oczyszczać z pyłków i kurzu unoszącego się w powietrzu. Najlepiej myj twarz dwa razy dziennie, lekkimi kosmetykami w postaci pianek, bądź żeli. Unikaj zwykłego mydła, ponieważ nasila ono produkcję łoju. Pamiętaj, aby produkty nie zawierały alkoholu.
  2. Złuszczanie – zwróć uwagę, aby preparaty nie zawierały w swoim składzie wosków lub olejów roślinnych – powodują one zatykanie ujścia gruczołów łojowych i tym samym nasilenie problemu. Stosuj preparaty przeciwtrądzikowe, które hamują powstawanie zaskórników.
  3. Matowanie – działanie czynników zewnętrznych również może powodować powstawanie niedoskonałości na twarzy. Dlatego warto mieć przy sobie płatki oczyszczające, bądź bibułki matujące, którymi możemy przynieść skórze natychmiastową ulgę.
  4. Maskowanie – każdej kobiecie zależy na tym, aby wyglądać jak najlepiej, dlatego niezbędnym elementem są także kosmetyki pozwalające zamaskować problem. Podstawą jest oczywiście jak najlepszy podkład. Świetny produkt proponuje firma Maybelline: http://www.maybelline.pl/Produkty-do-makijazu/twarz/foundation/superstay-better-skin.aspx. Zawiera cenne witaminy dla skóry – B5 i Sepitonic M3, które pomagają nawilżyć i ujędrnić skórę. Badania testowe pokazują, że już po trzech tygodniach kondycja skóry jest znacznie lepsza – niedoskonałości znikają, poprawia się koloryt skóry i cera wygląda na odnowioną. W miarę stosowania podkładu Maybelline, skóra wygląda coraz lepiej.

Pamiętaj, aby kosmetyki do makijażu były delikatne, ponieważ tego wymaga skóra trądzikowa. Najlepszy podkład to taki poprawiający jej wygląd. Możesz także stosować w punktowych miejscach korektor, który działa również antybakteryjnie, radzi makijażysta z Marki Maybelline.

shutterstock_134048660

Dodaj komentarz

Top