Jesteś tutaj
Strona główna > Lifestyle

Czarno białe poduszki jak eleganckie dopełnienie nowoczesnego wnętrza

Współczesna architektura i nowoczesne aranżacje wnętrz chętnie posługują się prostą formą i surowymi materiałami. Nie mniej jednak każde wnętrze zasługuje na odrobinę dekoracji. Drobne ozdoby i niepozorne elementy nadają takiemu wnętrzu pewnej lekkości i naturalności. Przykładem takich klasycznych dekoracji mogą być poduszki ozdobne utrzymane w czarno-białej tonacji, idealne uzupełnienie niemal sterylnego wnętrza salonu lub sypialni urządzonej w stylu nowoczesnym. Oczywiście nie zawsze muszą to być poduszki czarno-białe, ważne jednak, by były to poduszki monochromatyczne, utrzymane w charakterystycznej dla danego wnętrza kolorystyce.

Moda na dekoracyjne poduszki to żadna nowość, choć przyznać trzeba, że dzięki większej dostępności nowoczesnych technik druku, aktualnie dostęp do tego typu produktów stał się znacznie łatwiejszy i sam rynek takich ozdób znacznie się rozrósł. Klienci mogą wybierać spośród setek różnych wzorów i motywów grafik, haseł i dekorów, a nawet samodzielnie przygotować motywy, jakie mają pojawić się na poszewce poduszki ozdobnej – wystarczy wybrać dowolne zdjęcie i przesłać je do firmy, która zajmuje się wykonywaniem nadruków na poduszkach lub ich sprzedażą. Oczywiście w przypadku poduszek ozdobnych dedykowanych dla wnętrz utrzymanych w nowoczesnej stylistyce, tego typu zabieg wydaje się niewskazany. Do takich wnętrz lepiej pasować będą chłodne, geometryczne wzory, figury lub freski, najlepiej w kolorze czarnym, naniesionym na białą niemal sterylną powierzchnię poduszki. Najbogatszą ofertę poduszek lub poszewek na nie znajdziesz w sklepach internetowych, np. http://www.artmini.pl/pol_m_Poduszki-ozdobne-215.html.

Poduszki ozdobne utrzymane w czaro-białej stylistyce będą doskonałym uzupełnieniem dla chłodnych, nowoczesnych wnętrz. Dobrze sprawdzą się również w aranżacjach nawiązujących do bardzo charakterystycznego, maksymalnie prostego i pozbawionego zbędnej ornamentacji stylu skandynawskiego. Czarno-białe poduszki nie zburzą spokojnego rytmu nowoczesnego wnętrza wyposażonego w proste przedmioty i meble, pozbawione dekoracji, kolorowych akcentów czy niefunkcjonalnych dodatków. Szukając ozdobnych poduszek do nowoczesnego wnętrza warto skupić się na poduszkach wykonanych przez profesjonalne drukarnie lub przygotowanych na zlecenie pracowni/sklepów z nowoczesnym wyposażeniem wnętrz. Oryginalne poduszki ozdobne wykonane ręcznie, w tym przypadku mogą się po prostu nie sprawdzić. Tego typu oryginalne dekory lepiej pasują do ciepłych, klasycznych wnętrz pełnych różnego rodzaju dekorów i zdobień. Pomieszczeń, w których bogato zdobiona poduszka nie będzie zanadto rzucała się w oczy, a wręcz przeciwnie, będzie doskonale komponowała się z resztą atrakcyjnych pod względem wizualnym przedmiotów.

Dodaj komentarz

Top