Jesteś tutaj
Strona główna > Lifestyle

Cyfrowa abstynencja na wakacje

Czy jadąc na wakacje zastanawiasz się nad zabraniem laptopa? Czy ściągasz wiele nowych aplikacji, które na pewno okażą się niezbędne podczas urlopu? Czy będąc na wakacjach codziennie sprawdzasz pocztę lub swój profil? Jeżeli chociaż dwa razy odpowiedziałeś tak, to nasz artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Wielu z nas nie wyobraża sobie wakacji bez komputera, telefonu czy bycia poza zasięgiem. Urządzenia mobilne, jak sama nazwa wskazuje podróżują z nami wszędzie i odgrywają nie lada rolę podczas letniego wypoczynku. Służą nam jako mapy, przewodniki, aparaty, kamery czy portfele. Laptopy, tablety, telefony są z nami na plaży, w górach, na wycieczkach i na stałe znalazły się w naszych podróżnych niezbędnikach. Praktycznie na krok, nie rozstajemy się z naszymi elektronicznymi przyjaciółmi.

Pamiętajmy jednak, że wakacje to doskonały czas by się od tego wszystkiego oderwać, poobcować z naturą, skupić na rodzinie oraz w pełni wykorzystać czas spędzony wśród znajomych. Firma Nespro, która zajmuje się obsługą informatyczną firm oraz sprzedażą sprzętu komputerowego, poleca właśnie taką cyfrową abstynencję na czas wakacyjnego urlopu po to, by chociaż przez pewien czas pozostać offline. Taka forma wypoczynku wyjdzie nam zdecydowanie na zdrowie.

Często hotele i kurorty kuszą nas bezpłatnym wifi i innymi wygodami w tym zakresie. Jak możemy przeczytać na portalu antyweb.pl, są jednak miejsca, które obrały inny przeciwstawny kierunek rozwoju i przyciągania Klientów. Jeden z niemieckich hoteli Villa Stéphanie oferuje swoim Klientom ciekawy bonus: internetowy detoks. W pokojach znajduje się guzik, którego naciśnięcie aktywuje system zagłuszający sygnały docierające do pomieszczenia. Nurt ten staje się coraz bardziej popularny i cieszy nas fakt, że rośnie liczba miejsc, w których można odpocząć od nowych technologii.

Wakacje bez elektronicznych „rozpraszaczy” sprawią, że naprawdę wypoczniemy, nabierzemy dystansu i naładujemy baterię przed powrotem do pracy i do wszystkich elektronicznych urządzeń, bez których na co dzień żyć nie możemy. Dlatego zachęcamy wszystkich, aby spróbowali cyfrowej abstynencji podczas swojego urlopu – gwarantujemy, że wrażania będą niezapomniane.

Źródło: Newseria

wakacje

Dodaj komentarz

Top