Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Co mieszczą w sobie nowoczesne sypialnie?

Jeszcze dekadę, dwie temu mieliśmy zdecydowanie inne podejście do meblowania sypialni. Sypialnie były wnętrzami, w których nie mogliśmy pozwolić sobie na swobodę – łóżko, komoda, ewentualnie szafa – garderoba i toaletka były wszystkimi meblami jakie mogły się tam znaleźć. Sypialnie były też zwykle dość niewielkie, a zgromadzone meble pochodziły najczęściej z jednego kompletu, lub miały bardzo zbliżoną stylistykę.

Zmiana w sypialni

Dziś, nowoczesne sypialnie wyglądają zupełnie inaczej. Nie musimy kłopotać się o komplety mebli, możemy swobodnie dobierać pojedyncze elementy, ważne tylko, by były trwałe i wygodne. Często stosowane są lakierowane, lśniące powierzchnie, które nadają wnętrzom blasku. Równie częstym rozwiązaniem są meble przeznaczone do wnęk, na przykład półki na książki, szafy czy komody, które częściowo skrywają się w załamaniach ścian. I same ściany wyglądają teraz inaczej. Delikatne pastelowe farby czy tapety zmieniają się między innymi w stylizowane cegły albo ciekawe drapowania i nierówne faktury.

nowoczesne sypialnieW większej sypialni

Większe sypialnie stwarzają jeszcze więcej możliwości ciekawych aranżacji. Pojawiają się w nich dodatki, na przykład w postaci miękkich puf i siedzisk. Nie ma chyba bardziej sympatycznego, komfortowego i jednocześnie łatwego w przenoszeniu mebla. Łatwe w przenoszeniu z miejsca na miejsce, często posiadają także ukryte pojemniki na jakieś drobiazgi, które możemy tam ukryć – to dodatkowo sprawia, że jest to mebel, który sprawdzi się w każdym wnętrzu i pozwoli zarówno na miły odpoczynek, jak i na praktyczne wykorzystanie. Pufy są ponadto tanie, występują w wielu kolorach i wzorach, więc dzięki nim można naprawdę tanio i szybko urozmaicić wygląd sypialni. Łatwo także je dostać, są w praktycznie każdym sklepie meblowym – większe, mniejsze, z oparciem lub bez, do wyboru do koloru. Tak więc nowoczesne sypialnie to nie tylko łóżko, szafa, toaletka – dodatek miękkich siedzisk, szezlongów, czy nawet małej kanapy może je ciekawie urozmaicić.

Dodatki całkowicie odmieniają wnętrze

Warto zwrócić tu uwagę na siłę oddziaływania dodatków – dywany, zasłony, kapy i poduszki na kanapy, czy ozdobne bibeloty, potrafią z przeciętnego miejsca stworzyć takie, gdzie będzie panował przyjemny klimat, albo z którego będzie przebijał charakter osoby zajmującej się dekoracją. Jeśli inspirują nas nowoczesne sypialnie, postawmy przede wszystkim na minimalistyczne, oszczędne w kształtach dodatki. Niech wyróżniają się jedynie kolorem albo nietypowym wykończeniem.

Dodaj komentarz

Top