Jesteś tutaj
Strona główna > Gadżety

Jak chronić ekran telefonu?

Jeszcze dziesięć lat temu mało kto przypuszczał, że ekrany w naszych telefonach komórkowych będą potrzebować specjalnej ochrony. Od kiedy jednak smartfony wyparły z rynku tradycyjne aparaty, nikogo nie dziwi zaopatrzenie się w dodatkowe akcesoria, chroniące powierzchnię wyświetlacza. A to właśnie on stanowi najwrażliwszą i najbardziej podatną na uszkodzenia część smartfona. W jaki sposób można obecnie chronić ekran telefonu? Poznaj różnorodne rozwiązania i wybierz to najwygodniejsze! 

Ekran smartfona wbrew pozorom bardzo łatwo ulega mniejszym lub większym zniszczeniom. Mimo że najnowsze modele wyposażane są w wyświetlacze osłonięte szkłem hartowanym, nawet zwykłe noszenie telefonu w kieszeni lub torebce może doprowadzić do powstania rysek. Bardzo często zdarza się również, że smartfon zwyczajnie wyleci nam z rąk i z impetem uderzy o podłogę. Wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że ekran z pięknej i przejrzystej tafli zamieni się w jedną wielką „pajęczynę”. Można się jednak przed tym uchronić! Jak? Oto kilka sposobów na chronienie ekranu telefonu!

Folia ochronna

Najprostszym sposobem na uchronienie wyświetlacza swojego smartfona jest zakup specjalnej folii. Dostać ją można dosłownie w każdym sklepie z akcesoriami do telefonów. Tego typu produkt jest cienką przeźroczystą nakładką, którą „nakleja” się na ekran. Ważne jest jednak to, że folia nie przylega do telefonu nie dzięki klejowi, a zjawisku adhezji. Przez to akcesorium nie zostawia na wyświetlaczu żadnych śladów i bardzo łatwo można je wymienić. Co więcej, sama instalacja folii ochronnej jest banalnie łatwa i bez problemu przeprowadza się ją w domowych warunkach. Ten typ zabezpieczenia nie uchroni jednak ekranu przed zniszczeniem w przypadku upadku telefonu z dużej wysokości.

Typy folii ochronnych

Obecnie na rynku znaleźć można kilka rodzajów folii ochronnych na telefon. Wśród nich znajdują się:

  • folia klarowna – bardzo przejrzysta i dobrze przepuszczająca światło w obu kierunkach. Praktycznie niewidoczna na ekranie smartfona.
  • folia matowa – regulująca refleksy i odbicia na wyświetlaczu. Jak sama nazwa wskazuje, nadaje ekranowi matowego charakteru.
  • folia lustrzana – designerska o funkcji lustra

Źródło: https://zjablkiem.pl/kat/iphone/5s/folie-i-szkla-ochronne-5s/

Szkło hartowane

Zamiast folii można również zamontować specjalne ochronne szkło. Z pewnością jest one wytrwalsze od poprzedniego akcesorium i skutecznie osłoni wyświetlacz przed roztrzaskaniem podczas upadku. Oczywiście szkło stanowi nieco droższe zabezpieczenie od folii. Co ważne – jego grubość wynosi około 0,3 milimetra, przez co nie dochodzi do optycznego pogrubienia telefonu!

Etui na telefon

Ekran telefonu skutecznie ochroni również eleganckie etui. To jednak instalowane jest tak, że osłania całą powierzchnię telefonu i nie każdy może być entuzjastą takiego rozwiązania. Tyczy się to szczególnie tych użytkowników, którzy posiadają oryginalne i designerskie obudowy swoich urządzeń. Jeśli jednak chcesz uchronić nie tylko ekran telefonu przed zarysowaniami, ale także tylną klapkę, eleganckie etui powinno przypaść Ci do gustu!

Pasta polerska

A co jeśli nasz ekran posiada już jakieś ryski? Na ratunek wychodzi specjalna pasta polerska, która potrafi zamaskować drobniejsze uszczerbki. Mimo wszystko zdecydowanie lepiej przestrzec się przed takim zdarzeniem i wcześniej skutecznie zapobiec zniszczeniu ekranu.

Dodaj komentarz

Top