Jesteś tutaj
Strona główna > Lifestyle

Chcesz usunąć tatuaż? Teraz to już nie problem!

Tatuaż dla niektórych może być cudowną ozdobą, a dla innych z czasem staje się przykrą pamiątką. Medycyna estetyczna służy pomocą, gdy chcesz usunąć tatuaż, który zaczął Ci przeszkadzać. Laserowe usunięcie tatuażu to obecnie jedna z najlepszych dostępnych metod!

Kiedyś jedynym sposobem usunięcia tatuażu była operacja plastyczna, polegająca na jego wycięciu. Jej największą wadą był fakt, iż można było ją zastosować jedynie przy niewielkich wzorach W przypadku tych większych, należało używać specjalnych ekspanderów rozciągających skórę lub ją przeszczepiać. Możliwym sposobem była również dermabrazja. Niestety nieskuteczna w przypadku tatuaży zlokalizowanych głęboko pod skórą (zabieg ten działa tylko na jej wierzchnią warstwę, może być to metoda usuwająca jedynie makijaż permanentny, gdzie barwnik usytuowany jest w płytszych warstwach skóry).

Laserowe usunięcie tatuażu to obecnie jedna z lepszych dostępnych metod. „W tym celu używamy lasera RevLite® Q-swich. Za jego sprawą cząstki barwnika pochłaniają wiązki emitowane przez laser i pod ich wpływem ulegają zniszczeniu – rozpadają się na małe cząstki. Następnie zostają pochłonięte i w naturalny sposób usunięte ze skóry. Zabieg przy użyciu tego lasera jest bardzo precyzyjny, a tatuaż z czasem staje się coraz mniej widoczny” – mówi dr n. med. Maciej Krajewski z Kliniki Estivance. Laser ten działa niezwykle szybko, dlatego zabieg jest krótki. „Najłatwiejsze jest usuwanie barwników ciemnych, gdyż absorbują one fale lasera w największym stopniu, kolory jaśniejsze są w tym przypadku trudniejsze do usunięcia. Laserem tym można usuwać wszelkie typy tatuaży: wielokolorowe, jednokolorowe, profesjonalne oraz nieprofesjonalne” – kontynuuje dr Krajewski.

girl-879247_1280

Dodaj komentarz

Top