Jesteś tutaj
Strona główna > Moda i uroda

Buty Vans – klasykiem obuwia sportowego

buty vans

Buty Vans zrewolucjonizowały polski rynek obuwniczy na przełomie obecnego stulecia. Współcześnie to szalenie modna, rozchwytywana przez wielu marka, która ukazuje naszym oczom całkiem nowe ich oblicze. Produkty tej firmy na stałe zagościły w wielu modowych stylizacjach, w szczególności jednak w ciuchach określanych mianem street fashion czy streetwear, czyli modzie ulicznej. Obecnie możemy wybierać spośród bogatej oferty tej marki, a to wszystko dlatego, że przez wiele lat dążyła do osiągnięcia takiego sukcesu, o którym możemy dziś otwarcie mówić.

Kilka słów o historii powstawania marki

Pierwsze buty Vans powstały w 1966 roku. Założycielem marki był Paul Van Doren, jednak firmę pomagał mu również prowadzić brat James oraz przyjaciele Gordy Lee, Serge D’Elia . Jego ojciec był odkrywcą, zaś matka krawcową. Porzucił szkołę w wieku 14 lat, aby oddać się swojej pasji. Z uwagi na posiadaną wiedzę i doświadczenie, stworzenie autorskiego projektu nie stanowiło dla niego większego problemu. Pierwszy sklep z butami Vans powstał w Kalifornii, w Anaheim. Cena ich zakupu wynosiła wtedy od trzech do pięciu dolarów, a na sklepowych półkach widniały jedynie trzy modele obuwia. Jednak firma tak dynamicznie się rozwijała, że pod koniec lat 70-tych Paul Van Doren był założycielem już 70 sklepów w całej Kalifornii. Tak prężny wzrost produkcji zaowocował wzmożoną popularnością obuwia ze znaczkiem „V”, czego efektem była rozpoznawalność marki również w innych częściach świata, nie tylko w Kalifornii.

Od wyboru do koloru

Z uwagi na dużą konkurencję koncernów obuwniczych produkujących sportowe obuwie, buty Vans na początku lat 80-tych odnotowały na swoim koncie przejściowy upadek. Jednak z uwagi na zastosowaną politykę, problemy okazały się chwilowe i marka po dzisiejszy dzień cieszy się mocną pozycją na rynku. Oferta skierowana do klientów zawierała różnorodne propozycje, również te nieco nietypowe. Mowa w tym przypadku o obuwiu dla pasjonatów surfingu, snowboardingu czy miłośników rowerów BMX.

Buty Vans to ogromna różnorodność kolorystyczna, wzornicza i modelowa, która sprawi, że każdy znajdzie coś, co najlepiej zobrazuje jego oczekiwania, dostosowując się do stylu, jak i osobowości. Stanowią bowiem uzupełnienie nieformalnego, sportowego, luźnego stylu, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Już dziś możemy bez trudu wybrać pasujący model butów Vans. A wszystko to na Mivo.pl

Dodaj komentarz

Top