Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Budujesz dom? – Zleć to fachowcom

Wybudowanie własnych czterech kątów, to inwestycja nie tylko bardzo kosztowna i czasochłonna, często jest to przedsięwzięcie, którego efekty towarzyszyć nam będą przez całe życie. To właśnie dlatego zanim ruszymy z budową, należy dokładnie zbadać rynek, tak by znaleźć odpowiednich wykonawców budowlanych, ponieważ nawet najmniejszy błąd z ich strony może nas kosztować znacznie więcej niż zatrudnienie profesjonalistów z prawdziwego zdarzenia.

Zacznij szukać zawczasu

Dziś znalezienie naprawdę porządnej ekipy budowlanej może stanowić niemały problem, znacząca ich część bowiem już jakiś czas temu wyjechała z kraju i świadczy usługi na zachodzie czy wyspach. Budowlańcy z renomą, którzy mimo wszystko zostali w kraju są rozchwytywani, a ich kalendarze bywają zapełnione na kilka miesięcy do przodu.

Pamiętaj! Cena to nie wszystko

To ile przyjdzie nam zapłacić za wykonaną usługę, bardzo często bywa głównym wyznacznikiem tego, na którą ekipę budowlaną się zdecydujemy. Branża budowlana nie wybacza nawet najdrobniejszych błędów czy pomyłek, najgorsze są te, których nie widać na pierwszy rzut oka, często mogą też być niewidoczne przez dłuższy okres. Dlatego przy wyborze fachowców trzeba pamiętać, że przyszłe koszty napraw, dodatkowe materiały i czas poświęcony na poprawienie usterek, może znacznie przekroczyć koszty związane z zatrudnieniem bardziej profesjonalnej ekipy.

Warto też, sprawdzić uprawnienia naszych budowlańców, zwłaszcza jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju instalacje wodne czy też grzewcze. Ważne jest też by unikać zmian wykonawcy w trakcie prac, gdyż później może być problem z ustaleniem ewentualnego winowajcy.

Zawrzyj pisemną umowę

Jeśli dogadamy się z wykonawcą„na gębę”, w razie problemów może okazać się, że nie będziemy mogli wyegzekwować naprawę usterek. W umowie należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

  • Konkretny zakres prac i usług, warto też załączyć projekty architekta wnętrz (o ile to na ich podstawie będą wykonywane prace).
  • Termin rozpoczęcia i zakończenia prac, wraz z terminarzem wykonania poszczególnych etapów.
  • Ustalenie osób odpowiedzialnych za kupno i dostarczenie materiałów.
  • Okres gwarancji na wykonaną usługę.
  • Sposób i termin płatności, nie tylko za całość, ale także za poszczególne etapy.

Jak znaleźć wykonawców idealnych?

Najlepszą metodą jest zasięgniecie opinii osób u których dana ekipa już pracowała, dzisiaj to zadanie jest ułatwione, gdyż wiele z tych ocen można łatwo i szybko znaleźć w internecie. W sieci można znaleźć też strony, na których ogłaszają się sami wykonawcy. Najlepszym wyjściem będzie zatrudnienie kilku osobowej ekipy, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że każda z prac zostanie należycie wykonana. Więcej informacji na temat tego jak znaleźć dobrego wykonawcę znajdziesz tutaj.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Top