Jesteś tutaj
Strona główna > Moda i uroda

Bransoletki z koralików – instrukcja krok po kroku

Kolorowa biżuteria jest od wielu lat na czasie. Bardzo łatwo jest wykonać ją w domowym zaciszu a sklepów z gotowymi półfabrykatami jest coraz więcej. W jej tworzeniu ogranicza nas jedynie wyobraźnia i czas. Aby zacząć tworzyć biżuterię należy dokonać jednorazowo kilku niezbędnych narzędzi a reszta wyjdzie „w praniu” przy tworzeniu.

Czego potrzebujemy?

  • Szczypce wielofunkcyjne : służą do robienia haczyków, zawijania drutu oraz formowania oczek;
  • Szczypce tnące: służą do cięcia drutu jubilerskiego, skracania szpilek itd.;
  • Baza bransoletki (w naszym przypadku linka stalowa oraz baza bransoletki z oczkiem);
  • Zaciski, łapaczki, zapięcie(karabińczyki);
  • Szpilki;
  • Dowolne koraliki.

Instrukcja pierwsza:

Krok 1:
Obcinamy drucik ok 5 cm(lub więcej dla pewności) niż spodziewana długość bransoletki(mierzymy długość do naszego nadgarstka).

Krok 2:
Na jeden z końców zakładamy zacisk, przesuwamy go do samego końca i zaciskamy cążkami.

Krok 3:
Przez całą długość naszej bazy przeciągamy łapaczkę (kółeczkiem w stronę końca z zaciskiem) i zaciskamy na samym końcu tak, aby zacisk uniemożliwiał przesunięcie łapaczki dalej.

Krok 4:
Przez oczka koralików przekładamy drucik, należy pamiętać aby średnica oczek koralików była mniejsza niż łapaczka. Koraliki układamy  w dowolnej kolejności według naszego pomysłu.

Krok 5:
Na drugi koniec nakładamy zacisk oraz karabińczyk i robimy „oczko”- koniec drucika zwracamy w stronę drugiego końca bransoletki i również wkładamy w zacisk. Zaciskamy zacisk-karabińczyk powinien znaleźć się w pętelce.

Krok 6:
Zakładamy naszą nową bransoletkę na nadgarstek-zapinamy i cieszymy się wyjątkową biżuterią(w końcu to jedyny taki egzemplarz na świecie).

Instrukcja druga:

Do drugiej bransoletki przede wszystkim potrzebujemy bazy bransoletki z oczkiem. Czyli sztywnego okręgu mieszczącego się na nasz nadgarstek(musi się przecisnąć przez dłoń ale nie może z niej spadać) z mniejszym kółeczkiem na koraliki.

Krok 1:
Szpilki są zakończone jak gwóźdź, kulka lub inne wymyślne kształty-wybór należy do nas.
Będziemy potrzebowali 5 szpilek- obcinamy je na różne długości za pomocą szczypców tnących. Na każdą szpilkę nakładamy koraliki-wedle uznania(mogą być mniejsze, większe, różnokolorowe).

Krok 2:
Z końców szpilek robimy „oczka” za pomocą szczypców wielofunkcyjnych zakładając je na mniejsze oczko bransoletki i zaciskamy tak aby nie spadały przy użytkowaniu.

Krok 3:
Cieszymy się nową bransoletką.

Podsumowując- warto tworzyć własna biżuterie. Jest łatwa w wykonaniu, zajmuje niewiele czasu i kosztuje mniej niż ta ze sklepu. Jeśli mamy troszkę więcej czasu a wykonywanie biżuterii sprawia radość można pokusić się o sprzedaż własnych wyrobów dla tych osób, które czasu nie mają. Swoją biżuterię możesz sprzedać na: http://www.decobazaar.com/bizuteria-bransoletki-4.html.
 

 

 

Dodaj komentarz

Top