Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Brama wjazdowa i wyjazdowa

Dzisiaj wiele osób posiada domki jednorodzinne. W takich domkach jest także ustalony teren, który taki domek obejmuje, chodzi tutaj chociażby o podwórko, ogród, czy podwórze. Na pewno każdy z nas chciałby mieć odpowiednio zabezpieczony taki teren, z tego względu wiele osób decyduje się na zamontowanie płotu, w różnej postaci oraz na zamontowanie bramy wjazdowej, która na pewno oddzieli nasz dom, przed ulicą, niebezpieczeństwem.

Często są to bramy przesuwne wyposażone w napęd do bramy przesuwnej. Co możemy powiedzieć na temat bram wyjazdowych i napędach do bramy przesuwnej? Takie bramy z napędami do bramy przesuwnej są głównie wykonywane z profili ocynkowanych, jeśli chodzi o słupy nośne – to są one przykręcane zwykle do istniejących słupów betonowych, poza tym samą stabilną pracę bramy zapewniają elementy kotwiące. Jeśli chodzi o zamykanie bramy, to jest ono oparte na systemie rygli, natomiast główny zamek wyposażony wkładkę patentową. Co można jednak powiedzieć o wypełnieniu bramy? Warto wskazać, że wypełnienie bramy stanowią ceowniki pół-zamknięte lub profile zamknięte ocynkowane . Poza tym jest możliwość zamontowania furtki serwisowej obok bramy. Na pewno wygląd bramy wjazdowej poprawia komfort danego domku jednorodzinnego, który posiada określony teren.

Obecnie mamy możliwość montowania bram zarówno w stosunku do garażu, jak i wyróżniamy bramy wjazdowe. Dzisiaj jest wszystko zautomatyzowane, także otwieranie i zamykanie bram, które może się odbywać za pomocą pilota. Poza tym, aby brama nie zniszczyła rzeczy, samochodu, który znajduje się w jej zasięgu, to instaluje się specjalne fotokomórki. Takie bramy mają odpowiedni napęd do bramy przesuwnej i są naprawdę dobrym rozwiązaniem w wielu wypadkach. Montuje się je na linii bramy. Producenci zalecają dokupienie drugiego zestawu – wtedy to instaluje się go w bliskiej odległości od czoła skrzydeł bramy znajdującej się w pozycji otwartej. Poza tym w nowoczesnych bramach jest możliwość korzystania z zabezpieczenia przeciwzgnieceniowego. Jest to odpowiedni moduł w centrali sterującej, który kontroluje siłę, z jaką działa napęd. Jeśli ta siła wzrasta, to siłowniki zmieniają kierunek ruchu. Na pewno bramy dzisiaj posiadają jeszcze inne zabezpieczenia, z których my obecnie możemy korzystać. Warto zakupić bramę, która posiada takie zabezpieczenia. A jak wybrać firmę oferującą takie napędy do bramy przesuwnej? Wybór mamy ogromny jednak najlepszym wyborem wydaje się napęd do bramy przesuwnej marki FAAC. Marka cieszy się bardzo dobrą opinią i przede wszystkim jest polecana.

Dodaj komentarz

Top