Jesteś tutaj
Strona główna > Gadżety

Biurka z regulowaną wysokością – przełom w komforcie przy pracy?

Błędnym jest twierdzenie, że większość swojego życia współczesny człowieka przebywa w sypialni. Prawie połowę dnia, spędzamy w biurze, przynosząc siebie i swoje zdrowie w ofiarę sukcesowi i karierze. W związku z tym celem producentów mebli biurowych jest spróbowanie” rozjaśnić” środowisko pracy i dostosować się do najbardziej charakterystycznych cech fizycznych każdego człowieka.table-1604402_1280

Nowa koncepcja stołu

Jednym z pomysłów jest stworzenie biurka, które da możliwość pracować zarówno w pozycji siedzącej i stojącej. Zmieniając wysokość biurka w ciągu dnia przez naciśnięcie przycisków, ludzie będą w stanie uniknąć zaciekania mięśni, a nawet skrzywienia kręgosłupa! Jest to szczególnie ważne w sytuacjach stresowych na tle nie ustającego bólu pleców od stałego siedzenia przy stole. Stoły z elektryczną regulacją wysokości dostosowują się do Was i do Waszych problemów.

Jak prawidłowo wybrać

Istnieje szereg dyrektyw dotyczących prawidłowego zainstalowania biurka. Cokolwiek by to nie było, wszyscy eksperci zgadzają się, że konieczne jest, aby zmieniać pozycję pracy w ciągu dnia. Oto kilka porad na temat wyboru biurka ( więcej o tym tutaj):

– biurko powinno być regulowane na wysokości, aby móc dostosować położenie wysokości monitora, klawiatury i myszy dla każdego człowieka;

– blat powinien być na tyle szeroki, aby móc umieścić monitor w optymalnym zakresie, a mysz ma być dostępna na wyciągnięciu ręki;

– blat roboczy musi być wystarczająco długi, aby umożliwić wystarczająco dużo miejsca po obu stronach klawiatury, gdzie można by było rozmieścić materiały biurowe oraz ręce dla odpoczynku;

– pod biurkiem powinno być wystarczająco dużo miejsca na nogi, tak żeby poruszały się swobodnie.

Cóż, imponuje? Kilka lat temu takie biurka zarówno dla pracy siedzącej i stojącej, były uważane za luksus lub nieuzasadnione żądania pracowników. Obecnie produkty te są wybierane na podstawie racjonalistycznych motywów, kiedy potrzeby i życzenia pracowników i pracodawców są zbieżne. Poniżej prezentujemy kilka argumentów na potwierdzenie powyższych słów.

Argument 1.

Możliwość zmiany wysokości stołu w ciągu dnia roboczego od pozycji siedzącej do pozycji stojącej lub po prostu dostosowanie poziomu swojego miejsca pracy do indywidualnych potrzeb, co na pewno zmniejszy ryzyko chorób kręgosłupa oraz wszelakich kontuzji.

Argument 2.

Nieobecność w pracy może być spowodowane kontuzjami, które się dostało poza godzinami pracy, na przykład w działalności sportowej. Po wyregulowaniu wysokości miejsca pracy i wybierając wygodną pozycję, pracownik będzie w stanie siedzieć bez uczucia dyskomfortu. To z kolei prowadzi do zmniejszenia czasu nieobecności pracy.

Argument 3.

Efektywność i wydajność pracy wzrastają, gdy pracownik pracuje w komfortowych warunkach.

Mając takie cudo jak regulowane biurko, można bezpiecznie dla zdrowia pracować oraz odpoczywać. Coraz częściej spotykamy się z prawami pracownika i pracodawcy, i coraz więcej korzyści dostają pracownicy, takie biurko to na pewno przełom, który zaowocuje dobre wyniki.

 

Dodaj komentarz

Top