Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Białe meble łazienkowe – jakie kolory dodatków do nich dobrać?

Łazienka jest z reguły najmniejszym pomieszczeniem w domu, które przy okazji pełni ważne funkcje. Na etapie projektowania wnętrz będziemy musieli określić jak największą liczbę elementów, które będą miały wpływ na jej wygląd i komfort domowników. Warto na początku przygotować sobie rozpiskę wymagań, które stawiamy łazience oraz ograniczeń jakie nas dotyczą – głównie finansowych.

Mając jasno określone kryteria będzie nam łatwiej przygotować projekt na papierze. Nie jest on niezbędny, ale pomaga w przygotowaniu działań i dokładnym zorientowaniu się w problemach, które mogą nastąpić w czasie fizycznych prac. Na podstawie przygotowanego projektu jesteśmy w stanie wliczyć i podsuwać koszty oraz określić, jak wiele materiałów będziemy potrzebowali zakupić. Często projektowanie warto rozpocząć od jednego elementu, co do którego jesteśmy pewni. Reszta rzeczy będzie dopierana pod niego, co pozwoli uzyskać spójną całość. Od dawna bardzo popularne są białe meble łazienkowe, które stają się podstawą dla takich pomieszczeń.

Dobór koloru

Możemy wykorzystać je jako bazę pod całą łazienkę, wokół której będziemy budowali całą resztę wystroju. Najlepiej zacząć od dokładnego określenia wyglądu mebli, bo one mają główne znaczenie. Biel bieli nie równa. Bez trudu możemy znaleźć meble, które są bielone i zachowują fakturę naturalnego drewna, ale również takie które są wykonane na wysoki połysk. Od tego zależeć będzie dobór koloru pomieszczenia oraz dodatków, które znajdą się w takiej łazience. Utrzymywanie pomieszczenia i elementów wystroju w jednej tonacji da wrażenie nowoczesności. W tym stylu będzie zależało nam na stworzenie maksymalnie prostej, czystej przestrzeni. Dlatego kolorystyka ścian, płytek oraz dodatków łazienkowych powinna być biała lub w jaśniejszych odcieniach szarości. Dzięki użyciu takich kolorów będziemy mogli uzyskać efekt optycznego powiększenia pomieszczenia. W przypadku mebli bielonych, gdzie zachowana jest faktura drewna dobrym pomysłem jest użycie innych elementów, które będą wykonane z naturalnego drzewa.

bialemeblelazienkowe

Wariacje stylistyczne

W ten sposób łazienka zacznie nawiązywać do stylu prowansalskiego. W takiej aranżacji można pozwolić sobie na zastosowanie większej ilości dodatków, w tym również wielobarwnych. Świetnie na tle bieli prezentują się odcienie lawendy i fioletu. Przełamują monotonię jednego koloru i ożywiają pomieszczenie. Uważajmy na to, aby nie przeładować łazienki zbyt wieloma elementami kolorystycznymi, bo nie jest to pożądane. Dobrym rozwiązaniem jest za to użycie ręczników w tym odcieni, kubeczka na szczoteczki do zębów czy też mydelniczki. Im mniej będziemy mieli akcentów kolorystycznych tym lepiej. Coraz popularniejsze stają się łazienki w stylu retro. Jest to powrót do przeszłości, do klasycznych rozwiązań z lat 50 i 60 XX wieku. Świetnym rozwiązaniem jest użycie kontrastowych kolorów, w tym przypadku czerni. Posadzka ułożona w szachownicę w z wykorzystaniem koloru czarnego i białego prezentuje się znakomicie nawet w niewielkich pomieszczeniach. Ożywia wnętrze i nadaje specyficznego klimatu.

Dodaj komentarz

Top