Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Białe meble łazienkowe – jak o nie dbać?

Białe meble w łazience z pewnością prezentują się elegancko i okazale. Niestety, za szykiem idzie również trudność w ich utrzymaniu. W przeciwieństwie do ciemnych mebli łazienkowych, te białe są zdecydowanie podatniejsze na różnego rodzaju zabrudzenia i uszkodzenia. Aby służyły nam przez długie lata, należy umiejętnie o nie zadbać. Co zatem zrobić, by uchronić białe meble łazienkowe przed szybkim zniszczeniem? Oto kilka ciekawych wskazówek. Poznaj je już teraz!

Utrzymanie białych mebli w łazience wcale nie musi oznaczać dodatkowego i żmudnego obowiązku domowego. Wystarczy pamiętać o kilku szczegółach, a jasne szafki, komody i półki w naszym salonie kąpielowym przez długi czas będą prezentować się w szykowny sposób. Chcesz odpowiednio zadać o białe meble łazienkowe? Oto kilka wskazówek, które z pewnością Ci w tym pomogą!

Meble tylko dobrej jakości

O odpowiednim utrzymaniu białych mebli łazienkowych należy pomyśleć jeszcze przed samym faktem ich nabycia. Łazienka to dość specyficzne pomieszczenie, w którym różne przedmioty i akcesoria narażone są np. na większą wilgoć. Ważne zatem, by nie oszczędzać na meblach i nie nabywać tych wykonanych ze słabej jakości materiałów. Taki zakup warto potraktować jako inwestycję na długie lata. Meble droższe z pewnością są trwalsze i odporniejsze na specyficzne warunki panujące w łazience. Przykładem jest kolekcja Intro od Defry – połączenie bieli z elementami drewna. Szczególnie dobrze jest o tym pamiętać w przypadku białych mebli, na których wszelkie defekty zawsze są wydatniejsze.

Delikatne detergenty

Posiadając białe meble w łazience z pewnością należy czyścić je z dużą systematycznością. Czy jednak to wystarczy, by nie zniszczyły się zbyt szybko? Przy takiej aranżacji salonu kąpielowego lepiej jest zadbać o czystość pomieszczenia za pomocą delikatniejszych detergentów (np. pozbawionych chloru lub wybielaczy). Będziemy mieć wówczas pewność, że nie zniszczą one powierzchni mebli.

Usuwać zacieki

Zacieki w łazience to rzecz niezwykle powszechna. Niestety, na białych meblach mogą one bardzo szybko zżółknąć i pozostawić po sobie bardzo nieestetyczne plamy. Co zatem należy zrobić? Natychmiast po zauważeniu jakichkolwiek zacieków zetrzeć je suchą szmatką. Powstałe już zacieki można delikatnie przemyć wacikiem lub gazą nasączoną octem lub delikatnym mleczkiem czyszczącym.

Kwestia zarysowań

Na białych meblach nietrudno o różnego rodzaju zarysowania. Szczególnie jeśli mówimy o delikatnych i wypolerowanych powierzchniach. Do ich czyszczenia używaj tylko i wyłącznie delikatnych ściereczek oraz odpowiedniego płynu lub mleczka. Pod żadnym pozorem natomiast nie czyść takich mebli proszkami, szorstkimi gąbkami lub szczotkami.

Chroń meble!

Białe meble wymagają pewnej ochrony. Aby nie zmatowiały i nie zżółkły można je od czasu do „zaimpregnować” pszczelim woskiem. Pomyśl także o odpowiednim rozkładzie poszczególnych mebli. Postawienie poszczególnych szafek lub w miejscu bezpośredniego narażenia na działanie pary z pewnością skróci ich żywotność. Nie zapominajmy także o ich częstym wycieraniu z kurzu, plam, wody, odcisków palców itp. Dzięki temu nasza łazienka przez długi czas będzie cieszyć się blaskiem i elegancją.

Dodaj komentarz

Top