Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Betonowe wnętrze w łazience

Płytki ceramiczne zawsze są na czasie, ale jeśli chcesz do swojej łazienki wprowadzić klimat bardzo minimalistyczny, industrialny warto pomyśleć o czymś innym. Szarość i beton mogą być wyznacznikami prostego stylu, który chcesz wprowadzić do pomieszczenia. Ktoś Ci może jednak powiedzieć, że Twoja łazienka jest niewykończona, beton szlifowany powoduje iż wszystko wygląda tak jak trzeba, a powierzchnia jest równa i trwała oraz nie pochłania wody.

17968352552_aaa5e5e704_b

Farba betonowa

Jednak przede wszystkim istnieje wiele materiałów imitujących beton. Jednym z nich jest farba betonowa. Cechuje ją drobne ziarno i dzięki temu można ją nakładać jak zwykłą farbę, świetnie też imituje tynk. Zanim zaczniemy malować ściany należy je najpierw odpowiednio zagruntować, wygładzić oraz polakierować.

Płyty betonowe

Płyty betonowe są bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, a poprzez zaimpregnowanie i lakierowanie zyskują również odporność na wilgoć. Płyty z betonu spowodują również, że ściany nabiorą regularności, a dzięki temu wnętrze nabiera nie tylko minimalistycznego stylu, ale również elegancji.

Płytki imitujące beton

Płyty imitujące beton są równie proste w montażu jak zwykłe kafelki. Wybierając ten materiał mamy szeroki wachlarz możliwości aranżacyjnych, gdyż istnieje ich kilka rodzajów imitujących: przecierkę, szalunek, powierzchnię szlifowaną  czy kwiatowe wzory. Podobnie jak klasyczne płytki są odporne na wilgoć.

Beton woskowany

Beton woskowany jest uniwersalny, możemy nim pokryć zarówno stare kafelki, jak i urządzenia sanitarne z ceramiki. Rozprowadza się go po odpowiednio zagruntowanej ścianie w trzech warstwach, następnie się beton szlifuje i woskuje. Jest całkowicie wodoodporny i może występować w wielu kolorach.

Tynk mineralny

Tynkiem mineralny możemy pokryć całą ścianę bez specjalnych linii, które przypominają krawędzie płyt. Naturalny tynk przypomina beton, ale jest na bazie wapnia, więc można go barwić. Przy nałożeniu jednej warstwy tynku otrzymamy powierzchnię matową z ubytkami, kiedy zastosujemy dwie warstwy powierzchnia będzie gładka, matowa lub satynowa z połyskiem. Stosując tego typu materiał w łazience należy go pokryć specjalnym lakierem, przez co przestanie on chłonąć wilgoć, dodatkowo należy go zaimpregnować.

Beton dekoracyjny

Sam beton dekoracyjny kojarzy się z surowością i jest pożądany jeśli pragniemy w łazience minimalistycznej estetyki – podkreśla defra.pl.

Specjalne odmiany betonu po wypolerowaniu nie kruszy się, nie chłonie wody, a jego kolor zmieniający się pod wpływem wilgoci uważany jest za atut. W każdym razie, aby uniknąć wrażenia, że ktoś zapomniał położyć płytki, beton musi być profesjonalnie położony i oszlifowany.

Beton i materiały, które go imitują pozwalają na szerokie możliwości aranżacyjne. Istnieje wiele struktur tych materiałów, ich kolorów oraz możliwości wykończeń. Jeśli naszym celem w aranżacji łazienki jest osiągnięcie stylizacji industrialnej, surowej, minimalistycznej to beton i materiały do niego podobne sprawdzą się najlepiej.

Dodaj komentarz

Top