Jesteś tutaj
Strona główna > Moda i uroda

Atmosfera w salonie fryzjerskim – jak ją kreować?

Salon fryzjerski nie odgrywa już tylko roli usługowej, to również miejsce spotkań. Liczy się więc atmosfera panująca w salonie fryzjerskim. Każdy, kto prowadzi tego typu miejsce, powinien o nią dbać, a jak się okazuje, to wcale nie takie trudne, za to przynoszące wiele pozytywnych efektów.

Salon fryzjerski jako salon usługowy

Do salonu fryzjerskiego idzie się przede wszystkim po to, aby zadbać o swoje włosy. Nie chodzi jedynie o podcięcie  lub koloryzowanie włosów, ale też o pielęgnację i stylizację. Przykładowe zabiegi pielęgnacyjne jakie wykonuje się na włosach to zabiegi nawilżające, zabiegi regenerujące oraz nakładanie bogatych w witaminy, minerały i keratyny masek. Z kolei przykładowe zabiegi stylizacyjne jakie wykonuje się na włosach to skracanie, przedłużanie, skręcanie, prostowanie, podcinanie oraz koloryzowanie, które odbywa się nie tylko przez pełną koloryzację włosów lub nakładanie pasemek, lecz przez wykonywanie ombre, sobmre, bronze, ronze, czy balejażu. Nie zaszkodzi zatem zaryzykować, że salony fryzjerskie przestały odgrywać rolę salonów rzemieślniczych, a zaczęły odgrywać rolę salonów artystycznych. Włosy stają się bowiem materiałem, z którego fryzjerzy czynią prawdziwe dzieła. Trzeba tylko trafić na właściwy salon (sprawdź meble fryzjerskie na zamówienie w Modna Kaja).

Salon fryzjerski, gabinet kosmetyczny, zakład barberski

Salony fryzjerskie zaczynają ostatnio pełnić funkcję także gabinetów kosmetycznych i zakładów barberskich, co okazuje się korzystne z punktu widzenia marketingowego i z punktu widzenia pragmatycznego. Jeśli ktoś chce iść zadbać o fryzurę, to przy okazji może zadbać o dłonie, stopy, paznokcie, czy twarz, panowie natomiast mogą zadbać o brodę. Z jednej strony w ten sposób właściciele salonów jeszcze prężniej rozwijają swój interes, a z drugiej strony wizytę u fryzjera załatwia się na zasadzie dwa w jednym, bo odwiedza się jednocześnie kosmetyczkę lub barbera.

Kumpelski klimat

Choćby w salonie pracowały najbardziej utalentowane osoby, a fryzjer pełnił funkcję kosmetyczki i barbera jednocześnie, na nic się to zda, jeśli nie panuje w nim ciepła atmosfera. Liczy się zatem po pierwsze talent osób wykonujących swoją profesję w salonie. Po drugie liczy się lokalizacja salonu, aby trafić do niego bez problemu. Wystrój to trzeci element zapewniający sukces. Sukces jednak zależy przede wszystkim od czwartego elementu, czyli jak najlepszego klimatu. Osoba zajmują się włosami powinna starać się wytworzyć więź z osobą siedzącą na fotelu. A oprócz rozmowy nie zaszkodzi filiżanka kawy lub herbaty. Każdy, kto przychodzi do salonu, powinien się czuć, jakby przychodził do starego kumpla.

Dodaj komentarz

Top