Jesteś tutaj
Strona główna > Moda i uroda

Apothecary 87 – najbardziej męska marka kosmetyków

Na rynku kosmetycznym oprócz kosmetyków dla kobiet pojawia się coraz więcej kosmetyków dla mężczyzn. Jeśli przeprowadzony zostałby ranking na najbardziej męską markę kosmetyków dla mężczyzn prawdopodobnie wygrałaby Apothecary 78.  Marka stworzona dla barmanów specjalnie dla brodaczy chcących kusić męskim zapachem.

Sam Martin i jego Apothecary 87

Sam Martin zamieniał się wieczorem w barmana. Polewał piwo między innymi zadbanym brodaczom. On też posiadał brodę. Nie potrafił jednak znieść jednej rzeczy. Otóż wszyscy brodacze pachnieli zniewieściale. Używali bowiem olejków do bród o niemęskich zapachach. Zdesperowany barman obrał za cel stworzyć taki kosmetyk, który pachniałby oszałamiająco męsko. Udało się. W ten oto sposób narodziły się kosmetyki do brody Apothecary 87. Obecnie uważa się ją za najbardziej męską markę kosmetyków dla mężczyzn.

Olejki do brody

Łatwiej ogarnąć fryzurę niż brodę. Włosy na głowie odznaczają się cieńszą i bardziej prostą teksturą niż włosy na twarzy o teksturze grubszej i bardziej kręconej. Wszystko przez to, że włosy na głowie rosną od urodzenia, a włosy na twarzy od okresu dojrzewania, co wiąże się ze zmianami hormonalnymi. Kosmetykiem, który najlepiej pozwala ogarnąć zarost, okazuje się olejek do brody.

Chociaż marka Apothecary 87 słynie z męsko pachnących olejków do bród, to ich wyrobem zajmują się również inne marki, na przykład Captain Fawcett, Percy Nobleman, Royal Crown, czy Pomp & Co. Olejki do brody po pierwsze stylizują włosie, po drugie je pielęgnują, a po trzecie nadają mu naprawdę obłędnego zapachu. Nawilżenie zapewniają dobroczynne oleje, wśród których znajdują się: olej arganowy, olej jojoba, olej z pestek winogron, olej z pestek moreli, olej kokosowy, olej rycynowy, olej sojowy, olej konopny, olej słonecznikowy, olej krokoszowy, olej ryżowy. Zapach natomiast olejki eteryczne głównie z takich roślin jak: bergamotka, pomarańcza, mandarynka, grejpfrut, cytryna, limonka, róża, pelargonia, lawenda, drewno sandałowe, cedr, paczula, żywica, imbir. W efekcie występują trzy rodzaje zapachów olejków do bród warunkowane zawartymi w nich olejkami eterycznymi: zapachy owocowe/cytrusowe, zapachy kwiatowe oraz zapachy drzewne.

Oto zapachowe zestawienie olejków do bród:

Olejki eteryczne w olejkach do brody – przegląd zapachów
Zapachy

cytrusowe/owocowe

Zapachy

kwiatowe

Zapachy

drzewne

Bergamotka

Pomarańcza

Mandarynka

Grejpfrut

Cytryna

Limonka

Róża

Pelargonia

Lawenda

Cedr

Paczula

Żywica

Imbir

Drewno sandałowe

Dodaj komentarz

Top