Jesteś tutaj
Strona główna > Lifestyle

Aplikacje na wakacje dla iPhone – co warto mieć?

Apple Store zasilany jest coraz to nowszymi aplikacjami, które znajdują zastosowanie w dosłownie każdej życiowej sytuacji. Przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego warto zaopatrzyć się w kilka aplikacji, które ułatwią nam turystyczny wyjazd i mogą przydać się w trakcie wyjazdu. Poniżej znajdziecie listę najprzydatniejszych według nas aplikacji na iPhone’y, które można wykorzystać do planowania wakacji oraz w czasie pobytu.

1. Booking.com

Aplikacja przygotowana przez jeden z największych portali rezerwacji turystycznych na świecie. Instalując ją mamy pewność, że będziemy mogli znaleźć nocleg w każdej miejscowości na globie – w bazie zarejestrowanych jest prawie milion ośrodków turystycznych. Sama aplikacja jest prosta i intuicyjna. Wszystkie zarejestrowane hotele, pensjonaty, kwatery itd. rejestrowane są na podobnej zasadzie, dzięki czemu możemy prosto i bez haczyka wybrać coś dla siebie. Do korzystania z aplikacji potrzebne jest stałe połączenie z internetem.

wakacje

2. Trip Advisor

Bardzo rozbudowana aplikacja pozwalająca na przeszukanie miejscowości pod kątem atrakcji turystycznych, zabytków, restauracji, hoteli, stacji benzynowych oraz innych ważnych punktów w okolicy. Program korzysta z modułu GPS w telefonie samodzielnie ustalając naszą pozycję. Dzięki temu miejscówki wyszukiwane są automatycznie. Dużą zaletą jest możliwość edytowania bazy przez zwykłych użytkowników, co stale poszerza możliwości aplikacji powiększa liczbę miejsc, które pojawiają się na mapie.

Appki to nie wszystko. Na wakacje, np. na plażę, przyda Ci się pokrowiec, nie tylko na tablet, ale też np. etui na iPada.

3. Sygic: GPS Navigation

Najchętniej używana aplikacja przeznaczona do nawigacji offline. Jest to duże ułatwienie dla osób bez wykupionego pakietu internetowego. Dzięki czytelnej i wygodnej w obsłudze mapie można w szybki sposób odszukać się na planie miasta i odnaleźć drogę do interesującego nas punktu. Na mapie zaznaczone są najważniejsze punkty, które mogą zainteresować turystów takie jak stacje benzynowe, serwisy samochodowe czy też fotoradary. Płatna wersja aplikacji daje dodatkowe możliwości: oglądanie map w wersji przestrzennej, sterowanie programem głosowo, uruchomienie asystenta pasu ruchu. Aplikacja must have dla każdego podróżnika.

4. Skyscanner

Aplikacja przeznaczona dla osób, które jako formę transportu w czasie wakacji wybrali przeloty samolotowe. Program pozwala na wyszukiwanie lotów i porównywanie ich z ponad 1000 tanich i rejsowych linii lotniczych. Aplikację można pobrać za darmo z serwisu App Store. Obsługa wyszukiwarki nie powinna stanowić problemu dla żadnego użytkownika telefonu. Jest prosta, intuicyjna i bardzo przydatna. Wystarczy tylko kilka kliknięć, aby znaleźć najtańszą opcję przelotu np. z Warszawy do Barcelony.

appki

5. Instagram

Obecnie najpopularniejsza aplikacja przeznaczona do dzielenia się zdjęciami oraz jej edycji. Filtry wykorzystywane przez program są szeroko znane i rozpoznawalne wśród użytkowników serwisów społecznościowych. Użytkownicy iPhone’a mogą używać ich zupełnie za darmo jeżeli posiadają specjalnie przygotowaną aplikację na tę platformę. W czasie wakacji jest to absolutna konieczność, aby na bieżąco móc dzielić się zdjęciami z wyjazdy z rodziną i znajomymi.

Dodaj komentarz

Top