Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Akcesoria potrzebne do wymiany szyby w ciągniku rolniczym

Dzięki prostym i niedrogim akcesoriom, a także dzięki odrobinie zręczności i doświadczenia, wymiana szyby w pojeździe dowolnego typu może być tańsza niż myślisz. W przypadku ciągników rolniczych, gdzie często dochodzi do uszkodzenia szyb osłanianych kabinę kierowcy, zaopatrzenie się w podstawowy zestaw narzędziowy wydaje się rozwiązaniem wyjątkowo zasadnym. Raz, nie potrzebujemy tracić czasu na dostawienie ciągnika do warsztatu, gdzie wymienią szybę. Dwa, oszczędzamy pieniądze związane z wymianą szyby. Ostatecznie szyby ciągnikowe są powszechnie dostępne i możemy kupić je nawet przez Internet. Pośrednictwo warsztatu lub serwisu nie jest nam w tym względzie niezbędnie potrzebne.

Na podstawowy zestaw narzędziowy potrzebny do samodzielnej wymiany szyby ciągnikowej składa się specjalistyczny drut stalowy do wycinania uszkodzonej szyby z karoserii, nóż do wycinania uszczelki, aluminiowa lub plastikowa przyssawka do wyjmowania uszkodzonej i montażu nowej szyby, a także inne drobne narzędzia, które ułatwiają wyjęcie szyby z karoserii i oczyszczenie karoserii z resztek kleju czy pozostałości starej uszczelki. Jeśli chcemy samodzielnie instalować szyby ciągnikowe, prócz podstawowego zestawu narzędziowego potrzebować będziemy również zestawu chemii montażowej, czyli preparatów niezbędnych do montażu szyb w pojazdach mechanicznych. Tego typu chemia to m.in. środek do odtłuszczania rantów karoserii, preparat gruntujący oraz klej montażowy. Przy montażu szyby przydać może się również taśma klejąca, która ułatwi ustawienie szyby we właściwej pozycji, a także pozwoli ją w tej pozycji utrzymać, aż do momentu wyschnięcia kleju.

Warto pamiętać, że pojęcie samodzielnego montażu szyby w ciągniku rolniczym nie jest jednoznaczne z pracą wykonaną przez jedną osobę. Pomoc drugiej osoby jest niezwykle przydatna, a nawet niezbędna, zwłaszcza gdy chodzi o wycięcie starej, uszkodzonej szyby z ramy. Jeśli chcemy podciąć szybę przy pomocy druta stalowego, do wycinania potrzebne są dwie osoby. Jedna na zewnątrz pojazdu, a druga w kabinie. Dzięki temu można przeciągać drut raz w jedną, raz w drugą stronę, przesuwając się wokół ramy i odcinając szybę od warstwy kleju, która utrzymuje ją w określonej pozycji. Założenie szyby przy wsparciu drugiej osoby również jest znacznie łatwiejsze. W dwie osoby dużo łatwiej ustawić nową szybę we właściwej pozycji. Jeśli zatem nie mamy nikogo do pomocy, lepiej skorzystać z usług dobrego warsztatu, gdzie szyby ciągnikowe wymienia się często i gdzie pracownicy mają dużą wprawę w ich wymianie.

Dodaj komentarz

Top