Jesteś tutaj
Strona główna > Moda i uroda

Akcesoria, które powinna posiadać każda kosmetyczka

Salon kosmetyczny oferuje szeroki wachlarz ofert. Aby sprostać swoim celom i zadowolić osoby odwiedzające go, powinien zapewnić kosmetyczce odpowiednie wyposażenie. Nie chodzi jedynie o wystrój i meble, ale również o akcesoria, w tym kosmetyki.

Akcesoria do wizażu

Wśród akcesoriów do wizażu powinny się znaleźć: pędzel do korektora, pędzel do podkładu, pędzel do bronzera, pędzel do pudru, pędzel do różu, pędzel do cieni, pędzel do eyelinera. Nie powinno zabraknąć też takich akcesoriów jak: zalotka, pęseta, temperówka, szpatułki, gąbki, waciki, korektory, bazy, podkłady, bronzery, róże, pudry, podkreślacze, kredki, tusze, błyszczyki i pomadki.

Akcesoria do depilacji

Wśród akcesoriów do depilacji powinny się znaleźć: paski do depilacji w formie gotowych pasków lub w rolce, drewniane szpatułki do nakładania wosku, wosk do depilacji, krem nawilżający lub balsam nawilżający.

Akcesoria do uszu

Wśród akcesoriów do przekłuwania uszu powinny się znaleźć: specjalistyczne narzędzia do zabiegu, autoklaw do sterylizacji narzędzi, sterylne materiały i środki opatrunkowe, środki służące do wykonania miejscowego znieczulenia, żel ułatwiający rozciąganie skóry.

Akcesoria do oczu

Wśród akcesoriów do robienia brwi i rzęs powinny się znaleźć: pęseta do henny, bagietka do henny, kieliszek do henny, henna żelowa lub proszkowa, paski samoprzylepne, woda utleniona, ewentualnie sztuczne rzęsy i klej do nich.

Akcesoria do dłoni oraz stóp

Wśród akcesoriów do manicure oraz pedicure powinny się znaleźć: pilniki o różnej ziarnistości wykonane z tworzywa sztucznego, polerki trzystronne lub czterostronne, kopytka ze stali nierdzewnej o wyprofilowanych i różnej długości ostrzach, frezarka/hebelek, cążki do skórek, drewniane patyczki do odsuwania skórek, miseczka do manicure, pędzel do pyłu, waciki bezpyłowe, zestaw lakierów do paznokci, sól lub tabletki musujące do manicure, lakier podkładowy, korektor do lakieru, utwardzacz lakieru, zmywacz bezacetonowy do lakieru, krem do rąk/nóg i paznokci, odżywka do paznokci, środki do dezynfekcji skóry, środki opatrunkowe.

Preparaty do dezynfekcji

Każdy gabinet kosmetyczny powinien posiadać preparaty do dezynfekcji. Największą skutecznością odznaczają się substancje zawierające alkohol w stężeniu około 70%: środki z izopropanolem, środki z n-propanolem i środki z etanolem. Skuteczność wykazują również substancje nie zawierające alkoholu: substancje kationowe – na przykład diglukonian chlorheksydyny, kwasy organiczne – na przykład kwas undecylenowy, związki amoniowe – na przykład chlorek bezyloalkiloamoniowy, związki nadtlenkowe – na przykład nadtlenek wodoru.

Więcej akcesoriów do wizażu znajdziesz tutaj. 

 

Dodaj komentarz

Top