Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

7 popularnych ras psów myśliwskich

Psy myśliwskie są to różne rasy psów, które myśliwi tresują tak aby mogły jak najwięcej pomóc podczas polowania.


Golden Retriever

Jest to pies wytrzymały, wyhodowany aby polować na dzikie ptactwo, dlatego retriever uwielbia pływać bez względu na pogodę. Rasa najprawdopodobniej powstała w połowie XIX wieku z połączenia genów flat-coated retrievera, bloodhounda oraz wodnych spanieli. Golden Retriever jest łagodnym, ufnym psem, niezwykle lojalnym w stosunku do właścicieli oraz bardzo cierpliwym dla dzieci.

Labrador Retriever

Jest najbardziej znanym ze wszystkich retrieverów i niezwykle cenionym za swą wszechstronność. Jest wykorzystywany w policji jako tropiciel narkotyków a także pracuje jako pies przewodnik dla osób niewidomych.
Rasa pojawiła się na wybrzeżu Nowej Funlandii gdzie psy te trenowano do przenoszenia sieci rybackich. Labradory są niezwykle łagodne, lojalne, inteligentne i cierpliwe dla dzieci. Mają także niesamowity węch dlatego były wykorzystywane w obydwu wojnach światowych do wykrywania min.

Wyżeł Niemiecki

Jest najczęściej wykorzystywanym przez polskich myśliwych z wyżłów. Posiada dużą pasję łowiecką oraz zaciętość do drapieżników. Wyżeł jest psem zrównoważonym i dość łatwym do ułożenia. Mimo, że jest bardzo przyjacielskich dla wszystkich ludzi, oddany zostaje swojemu panu.

Jamnik

Wizerunki jamników pojawiały się już na ścianach staroegipskich świątyń. Istnieje aż dziewięć odmian tej rasy i wszystkie odznaczają się wesołym usposobieniem oraz inteligencją. Świetnie nadają się do stróżowania ponieważ są bardzo czujne oraz potrafią głośno szczekać.

Bloodhound

Jest to bardzo słynny pies między innymi dlatego, że ma niesamowity zmysł powonienia. Często pracujący w policji jako tropiciel narkotyków. Jest to rasa zaliczana to najczystszych i najstarszych psów myśliwskich. Były ulubioną rasą królów francuskich.
Bloodhound ma raczej łagodny temperament i przyjazne usposobienie. Nawet kiedy już wytropi swoją ofiarę raczej nie zrobi jej żadnej krzywdy.

Cocker Spaniel

Służy do wytrapiania bażantów, kuropatw i bekasów. Bardzo aktywny i lubiący się bawić pies ale czasem bywa uparty. Gdy poluje-macha zawzięcie ogonem.

Pointer

Jest uważany za króla wielkiego polowania. Ma niestety słaby zmysł orientacji przez co często ma kłopot z powrotem do swojego właściciela. Pies o wielkim temperamencie, nielubiący złego traktowania.


Psy myśliwskie są niezwykle pomocne podczas polowań. Dzięki szybkości, niezwykłemu zmysłowi powonienia pomagają wytropić i złapać zwierzynę. Oprócz pomocy ofiarują swoim właścicielom lojalność oraz przyjaźń.

Najważniejsze informacje o psach rasowych oraz ich hodowle znajdziesz na: http://www.psiaki.net/.

Dodaj komentarz

Top