Jesteś tutaj
Strona główna > Gadżety

5 nieoczywistych zastosowań aspiryny

Każdy doskonale zna aspirynę, a część osób wręcz nie wychodzi bez niej z domu. Choć aspiryna jest nazwą używaną powszechnie, to prawidłowym określeniem tego środka jest kwas acetylosalicylowy. Lista jego działania jest bardzo długa, dlatego od lat niezmiennie pozostaje jednym z najpopularniejszych medykamentów na świecie. Najczęściej jest stosowany, jako szybko działający środek przeciwbólowy. Dzięki swojemu powszechnemu występowaniu i łatwej dostępności aspiryna bywa używana w wielu celach i z pewnością niejeden z poniższych 5 sposobów na aspirynę może być zaskakująca.

Mniej popularne zastosowania medyczne

5 sposobów na aspirynęPierwszy z 5 sposobów na aspirynę jest jeszcze związany z działaniem medycznym. Poza powszechnie znanym zastosowaniu przeciwbólowym aspiryny, wiele osób docenia jej właściwości przeciwzakrzepowe. Cecha ta sprawia, że bywa wykorzystywana w ramach zapobiegania chorobom układu krążenia. Nie należy jednak samodzielnie jej stosować w tym celu i jeżeli podejrzewamy u siebie problemy z krążeniem, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem specjalistą.

Pomoc na bolesne odciski

Każdy, kto choć raz źle ocenił rozmiar kupowanych w sklepie butów lub pokonał dłuższy dystans w obuwiu, które nie było do tego przeznaczone doskonale sobie zdaje sprawę z tego, jak bolesne potrafią być odciski. Także w tym uciążliwym problemie ratunek niesie nieoceniona aspiryna. Własnoręcznie zrobiona pasta na jej bazie przynosi doskonałe ukojenie. Wystarczy rozpuścić kilka tabletek w niewielkiej ilości ciepłej wody i dodając odrobinę miodu i cytryny. Sporządzony specyfik należy nałożyć na stopy i pozostawić na kilka minut, a następnie usunąć zniszczoną skórę za pomocą pumeksu.

Aspiryna jako środek czyszczący

Kolejny z 5 sposobów na aspirynę jest znacznie mniej oczywisty. Preparat można wykorzystać w roli środku czyszczącego. Doskonale sprawdzi się w odświeżeniu naszej biżuterii, zarówno tej wykonanej z metali szlachetnych, jak i tworzyw sztucznych. Może być także pomocna w czyszczeniu innych trudnodostępnych powierzchni.

Przedłużenie żywotności bukietów

Mało osób wie, że preparat nie tylko poprawia jakość życia ludzi, ale i roślin. Następnym z 5 sposobów na aspirynę jest propozycja wykorzystania jej jako środka wzmacniającego dla kwiatów ciętych. W każdym domu od czasu do czasu pojawia się jakiś bukiet i wszyscy chcieliby, żeby zachował swoją żywotność jak najdłużej. Wystarczy w tym celu wrzucić jedną tabletkę do wody, aby znacznie dłużej cieszyły oko swoim wyglądem.

Pomoc w trudnych plamach

Ostatnią propozycją nietypowego zastosowania aspiryny jest wykorzystanie jej w roli środka piorącego. Roztwór z preparatu doskonale radzi sobie z plamami z potu nie niszcząc jednocześnie materiału.

Dodaj komentarz

Top