Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

3 pomysły na podarunek dla gospodarzy domu

Każdy, kto został choć raz zaproszony na domową wizytę u znajomych wie, że dobrym zwyczajem jest przynieść ze sobą drobny prezent dla gospodarzy. Nie musi to być nic wielkiego, liczy się przede wszystkim miły gest. Jest to szczególnie ważne, jeżeli zostajemy zaproszeni po raz pierwszy i zależy nam na zrobieniu dobrego wrażenia. W przypadku takiej wizyty największym problemem jest jednak wybór podarunku. Trudno zdecydować się na coś indywidualnego, jeśli dobrze nie znamy gospodarzy. Lepiej nie ryzykować zbyt oryginalnych prezentów, które mogłyby nie spotkać się z pozytywnym odbiorem lub, co gorsza, niechęcią. W takiej sytuacji stanowczo lepiej postawić na bezpieczne standardy, które na pewno sprawią przyjemność. Doskonałymi propozycjami będą czekoladki, butelki alkoholu, ale również wysokie wazony.

1. Elegancki alkohol

W większości przypadków wybór dobrego alkoholu jako podarunku dla gospodarzy będzie dobrą decyzją. Szczególnie sprawdzi się to, gdy zostajemy zaproszeni na spotkanie o bardzo luźnym charakterze lub po prostu przyjęcie. Nie warto wybierać zbyt egzotycznych trunków, jeśli nie mamy pewności, że nasi znajomi są ich fanami. W takich sytuacjach wydatek byłby daremny, a butelka zapewnie trafiłaby na długie tygodnie do barku. Najbezpieczniejszym wyborem bezapelacyjnie jest wino, jednak także przy jego wyborze są pewne trudności. Każdy ma swój ulubiony rodzaj i jeśli nie wiemy, który preferują gospodarze to najlepiej wybrać najpopularniejszy, czyli półwytrawne. Podczas decyzji warto zwrócić uwagę na butelkę i kupić takie, które ładnie się prezentuje. Innym alkoholem, który również zazwyczaj powinien spotkać się z pozytywnym odbiorem jest whisky. W tym wypadku nie należy jednak pod żadnym pozorem wybierać propozycji z najniższej półki i jeżeli nie dysponujemy odpowiednim budżetem, to lepiej zdecydować się na zakup wina.

2. Wysokie wazony

Jest to propozycja wpisująca się w nurt praktycznych prezentów. Wiele osób podkreśla, że nie lubi zbędnych gadżetów i preferuje funkcjonalne podarunki. Doskonałym przykładem tego typu przedmiotów są wysokie wazony, które z pewnością będą użyteczne podczas wielu okazji. W większości nowoczesnych mieszkań, gdy gdy ktoś z domowników otrzyma kwiaty, organizuje się jakieś improwizowane pojemniki na rośliny. Problem pojawia się zwłaszcza w przypadku większych bukietów, do których potrzebne są wysokie wazony. Ich zakup nie wiąże się z dużym wydatkiem, a z pewnością sprawi przyjemność gospodarzom.

wysokie wazony

3. Słodki drobiazg

W przypadku, gdy dysponujemy niewielkimi funduszami nasze możliwości są znacznie ograniczone. Pojawienie się z pustymi rękoma nie jest jednak w najlepszym guście. W takich sytuacjach najlepszym wyborem będzie pudełko czekoladek. Już za bardzo małą sumę można nabyć eleganckie opakowanie, więc nie będzie to dotkliwym ciosem dla naszego portfela. Słodki podarunek, choć jest prawdziwym drobiazgiem, to z pewnością spotka się z miła reakcją ze strony gospodarzy.

Artykuł powstał przy współpracy z marką https://www.szklanewazony.pl/

Dodaj komentarz

Top