Jesteś tutaj
Strona główna > Lifestyle

25 rzeczy, których powinieneś się pozbyć już dzisiaj

Przez lata gromadzimy w swoim domu mnóstwo niepotrzebnych przedmiotów. Zagracają nam mieszkanie, sprawiają, że coraz trudniej się sprząta i coraz trudniej odnaleźć to, czego akurat potrzebujemy.

Oto lista rzeczy, które powinieneś natychmiast wyrzucić, żeby Twoje życie stało się trochę łatwiejsze, a Twoje otoczenie mniej zaśmiecone.

25 rzeczy, których powinieneś się pozbyć już dzisiaj

1. Niepiszące długopisy – każdy ma ich przynajmniej kilka.

2. Stare ulotki z marketów – na pewno zalegają Ci gdzieś w kuchni albo przedpokoju.

3. Stare gazety – i tak ich nie przeczytasz.

4. Zepsute okulary słoneczne – jeśli będziesz potrzebował okularów, pewnie kupisz nowe, a nie naprawisz starych.

5. Przeterminowane leki – raz na jakiś czas trzeba zrobić przegląd leków, bo po terminie ważności nie wolno ich używać.

6. Okulary korekcyjne, których już nie nosisz (np. dlatego, że mają za słabe szkła).

7. Stare listy z banków. Bank przysyła Ci nową kartę, a Ty pewnie zostawiasz cały list, razem z kopertą, prawda?

8. Za małe pudełka do przechowywania żywności. Pudełka plastikowe na żywność kupujemy najczęściej w zestawach, np. z Ikei – jest tam kilka rozmiarów pudełek, w sumie np. 17 sztuk. Używasz ich wszystkich? Kilka najmniejszych pewnie leży w kącie i zajmuje miejsce w szafce.

9. Ubrania, których nie nosiłeś od kilku lat. Dobrze jest dwa razy w roku – przed zimą i przed latem zrobić generalny przegląd wszystkich ciuchów i wyrzucić te, które już na Ciebie nie pasują od lat.

10. Pojedyncze baterie bez opakowań. Prawdopodobnie nie wiesz które z poniewierających się w szufladach baterii są dobre, a które nie działają. Wyrzuć wszystkie.

11. Skarpetki bez pary. Pod warunkiem oczywiście, że od dłuższego czasu nie mają pary 🙂

12. Stare drewniane lub plastikowe łyżki. Na pewno masz w szufladzie przynajmniej kilka wiekowych drewnianych łyżek, takich do mieszania w garnkach, np. zupy. Czy rzeczywiście potrzebujesz ich aż tyle?

13. Pokrywki bez pary – do garnków, do pudełek plastikowych, do słoików.

14. Stare kosmetyki (cienie do powiek, podkłady, kredki, szminki) – prawdopodobnie jeśli nie używałaś ich od roku czy dwóch to i tak już się przeterminowały.

15. Stare koszulki, prześcieradła, które odłożyłaś z myślą, że przydadzą się na szmaty. Podłogę i tak myjesz mopem, a do innych celów używasz najczęściej ręczników papierowych, prawda?

16. Stare zaproszenia na ślub, kartki urodzinowe, kartki z wakacji. Szkoda się ich pozbywać, ale z czasem ich ilość bywa porażająca.

17. Zepsute parasole. Prawdopodobnie i tak ich nie naprawisz.

18. Instrukcje składania mebli z Ikei. Szansa na to, że będziesz rozkładać komodę, a potem ją składać i akurat znajdziesz wtedy odpowiednią instrukcję jest naprawdę niewielka.

19. Pojedyncze śrubki. Prawdopodobnie gdy będziesz chciał coś przykręcić, kupisz nowe śrubki, bo kosztują grosze, zamiast grzebać w stercie starych i szukać odpowiedniej.

20. Resztki farb. Zeschną się zanim stwierdzisz, że chcesz je do czegoś wykorzystać.

21. Skrawki desek, resztki płytek. Raczej nie wykorzystasz ich przy następnym remoncie.

22. Stare telefony komórkowe – nie wyrzucaj ich, ale oddaj komuś lub sprzedaj zamiast trzymać w domu. Nieładowana bateria z czasem się niszczy i telefon nie będzie się już do niczego nadawał.

23. Stare urządzenia elektroniczne – klawiatury, myszki, odtwarzacze mp3, głośniczki, drukarka sprzed 10 lat… Wymieniać dalej?

24. Stare kalendarze. Czasem zachowujemy je po to, żeby zerknąć do porad, które są tam wypisane. Ale czy potem naprawdę zerkamy?

25. Wizytówki. Czy jeśli będziesz szukał numeru telefonu do poznanego na konferencji specjalisty czy klienta, zerkniesz na jego wizytówkę czy poszukasz go w internecie?

 

girl-524141_1280

Dodaj komentarz

Top